Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Українське кіно в Тернополі будуть показувати до 2 жовтня
Українське кіно в Тернополі будуть показувати до 2 жовтня

Українське кіно в Тернополі будуть показувати до 2 жовтня

У Тернополі тиждень будуть показувати українські фільми. Національний продукт транслюватимуть, аби зібрати кошти для родини Олега Сенцова. Нагадаємо, український кінорежисер та сценарист зараз перебуває у російській тюрмі.

Олег Сенцов був активним учасником Євромайдану, а згодом поїхав і в Крим, аби допомогти українським військовим. На Півдні його й затримати. Зараз режисер перебуває у московській тюрмі. Аби підтримати Олега та допомогти його родині фінансово, друзі по мистецькому цеху започаткували «Тиждень українського кіно». Тернопіль – друге після Києва місто, де будуть транслювати національні фільми.

ПИЛИП ІЛЛЄНКО, голова Державного агентства України з питань кіно

«Я глибоко переконаний, що коли у держави відсутні важелі якісь юридичні, чи правові, чи міжнародно-правові, звільнити нашого громадянина, звільнити українського кінорежисера з московського полону, то ми маємо вживати заходи морального впливу на тих, хто протизаконно утримує, захопив і заарештував Олега».

Покажуть фільми виключно українських режисерів та з українськими акторами. Усі кінострічки, розповідає продюсер Анна Паленчук, дотичні до подій в країні, а також дублюють ту ситуацію, в якій опинився зараз Олег.

АННА ПАЛЕНЧУК, продюсер

«Також буде демонструватися фільм «Параджанов» 2013 року. Про ув’язнення великого режисера. І в контексті Олега Сенцова, звичайно, ці долі перекликаються, Параджанова та Сенцова. Також буде демонструватися фільм «Трубач». Це – фільм для такого сімейного перегляду».

Вістки про те, що транслюють, такі близькі для нього, українські фільми, доходять і до кінорежисера в Москву, розповідає Анна Паленчук. Покажуть тернополянам також кінострічку Олега Сенцова «Гамер».

АННА ПАЛЕНЧУК, продюсер

«Також буде демонструватися фільм «Істальгія», продюсером якого я є. Ще буде збірка документальних фільмів «Вавилон 13». Це – молоді документалісти, які об’єдналися у такий маніфест під час Майдану».

Якщо тернополянам український фільм буде до вподоби, обіцяють продюсери, то в кінотеатрах їх транслюватимуть повторно. Розпочинають покази уже сьогодні у Палаці Кіно.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top