Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / У тарілки тернопільських школярів заглянули

У тарілки тернопільських школярів заглянули

Батьки вимагають кращого харчування для своїх дітей. Меню у тернопільських школах порівняли з іншими областями. Результати мамів і татів не задовольнили, проте законодавчі норми – витримані. У тарілки школярів заглянули і наші кореспонденти.

На Театральному майдані обговорюють, що сьогодні в тарілці школяра. Батьки учнів впевнені, годують їхніх дітей недостатньо. Для цього принесли харчовий набір, що за їхніми підрахунками, відповідає сумі, яку виділяють школяреві у день.

ОЛЕНА ЧУРІЛОВА, бабуся школяра:

«Дитину кормити можна в 8 год., або пів 9 год., поки дійде до школи. А приходить дитина після продовженого дня фактично – 18 год. і нема що їсти, дають дуже мізер, некалорійне, не вітамінізоване, харчування просто катастрофічне. Стільки дитина сидить в школі, і як же ж може мозгами шевелити навіть?»

ТЕТЯНА КУБА, мама школяра:

«Щоб вдома мама могла дитині дати нормальне харчування. Тому що коли мама дає на ремонт, виділяється менше коштів тоді накормити дитину».

За словами батьків, в інших регіонах України на харчування дітей у день виділяють більшу суму. Проте в тернопільському управлінні освіти пояснюють, вартість денного меню учня встановлена постановою Кабміну. Згідно з нею, цінова норма харчування дитини від 6 до 18 років складає до 2-х відсотків від прожиткового мінімуму. А шкільний сніданок – до 25 відсотків від цих 2-х.

РАЇСА САУЛЯК, заступник начальника управління освіти і науки міськради:

«Вартість харчування складає зараз для дітей 1-4 кл. – 4 грн. на добу, вартість харчування дітей з соціально-незахищених категорій населення – 5 грн., вартість харчування дітей з вадами розвитку – 8 грн. на добу, для інтернатних груп, спортивних вартість – 20 грн. 22 коп. і для дітей інтернатних груп з вадами розвитку – 22 грн. на добу».

Директор Української гімназії зізнається, що в шкільній їдальні харчується й сам. Тому з власного досвіду знає, що наїстися в освітньому закладі можна.

АНАТОЛІЙ КРИЖАНІВСЬКИЙ, директор Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка:

«Перша страва завжди є, друга страва є на вибір. Тобто діти мають можливість похарчуватися. Лиш би вони цього хотіли. Не всі діти усвідомлюють, що треба їсти гаряче, страви приготовлені відповідними технологіями. Діти стараються десь щось купити сухе, те, що продається в нас. Зрозуміло, що воно сертифіковане і можна ним харчуватися, але краще все таки гаряче. Ну і зрозуміло, що ми в центрі міста, частина дітей виходить і шукає десь в інших закладах».

Задоволені шкільним меню і школярі.

ВЕРОНІКА ГРИЦИК, учениця 3 класу Тернопільської СЗОШ №3:

«–Мені добре те, що дають в школі. І  іншої їжі немає, яка шкідлива. Нас годують кашею, деколи дають яйце, але його треба купляти, салат, картопля та котлети деколи. – Смачно готують? – Так. – Ти наїдаєшся в школі? Не голодна? – Так, наїдаюсь».

Відповідні норми харчування, додають в управлінні освіти, встановлені і в дитсадках. Там сніданки, обіди та вечері діток оплачують порівну з міського бюджету і батьківського. Тому якщо збільшити видатки на харчування з казни міста, одразу зросте і плата для батьків.

РАЇСА САУЛЯК, заступник начальника управління освіти і науки міськради:

«На сьогоднішній день для дітей переддошкільного віку батьки сплачують 5 грн. за день перебування – це 3-разове харчування і вартість харчування дітей дошкільного віку складає 6 грн. на день. В літній період збільшується на 10% за рахунок збільшення кількості фруктів, овочів і т.д.».

Всього в 2014 році на харчування всіх пільгових категорій та дошкільнят з міського бюджету виділили понад 19 мільйонів гривень.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top