Ви знаходитесь: Головна / Новини / У центрі міста встановили унікальний годинник

У центрі міста встановили унікальний годинник

У Тернополі відновили унікальний тристоронній годинник. Який стояв у центрі міста ще за часів Австро-Угорщини та Польщі. У двадцятому столітті, під час воєнних дій, він був зруйнований.

Унікальний, бо в усьому світі таких годинників лише два – у Франції та у нас. Через сімдесят років часомір знову встановили на своєму місці, на бульварі Шевченка, навпроти вулиць Сагайдачного та Кульчицької. Годинник, каже міський голова, розпочне відлік мирного часу в країні.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Зроблений він по старих фотографіях, по старих кресленнях, звичайно, вже новими сучасними матеріалами, з використанням сучасних технологій. Там використовується GPS-технологія, яка виставляє точний час від супутника. Він зроблений повністю антивандальний. Годинникарі запевняють, що він зможе працювати в любу погоду».

Вперше тристороннім годинником тернополяни милувались ще за часів Австро-Угорщини та Польщі. Згодом, у буремному сорок четвертому, часомір був зруйнований. Зараз важлива історична цінність знову височіє у центрі міста. Помилуватись новим годинником із минулого прийшло багато тернополян.

п. В’ЯЧЕСЛАВ та САШКО, тернополяни

«Так, особливо моєму внукові, напевно, він не годен відірватися».

Як і сімдесят років потому, часомір залишається головним орієнтиром усіх закоханих.

МАРТА МИКОЛАЇВНА та РОМАН МИХАЙЛОВИЧ, тернополяни

«– Що ви. Та це така краса. – Дуже гарно. – Ви знаєте, з сьогоднішнього дня в нашій сім’ї починається новий відлік часу. Після 44 років подружнього життя мені чоловік назначив сьогодні побачення. Я думаю, що в нас і далі все буде дуже добре. – Будете зустрічатися тут, так? – Скоро у нас буде 50 років нашого спільного життя я назначу своїй дружині… – Також побачення тут».

Виготовляли часомір тернопільські та львівські годинникарі, розповідає міський голова, на кошти меценатів.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top