Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чи законне будівництво на вулиці Будного, 50?

Чи законне будівництво на вулиці Будного, 50?

Знову будівельний скандал і знову на вулиці Будного. Тепере мова йде про п’ятдесятий будинок. Чи законне там будівництво, тепер з’ясовує прокуратура. Нагадаємо, у серпні жителі багатоповерхівки звернулись до міської ради із проханням заборонити спорудження дому навпроти, та надати їм право власним коштом встановити спортивний майданчик.

Відпочинкова зона замість новобудови, з таким проханням у серпні власники квартир на Будного, 50, звернулись до міського голови. Тоді жителі багатоповерхівки протестували проти спорудження дому навпроти та вимагали надати їм право власним коштом встановити спортивний майданчик.

У міській прокуратурі з’ясували – для спорудження дому в забудівника справді немає усіх документів.

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор м. Тернополя

«Встановлено, що проект землеустрою не було у встановленому законом порядку погоджено зі суміжними землевласниками, тобто ОСББ».

Це означає, що забудівники не мають права на проведення комунікацій з прилеглих будинків. А, отже, прокладати труби із водо- та газопостачанням без дозволу жителів сусідніх багатоповерхівок не можуть.

Зараз на місці будівництва ведуться підготовчі роботи.

ВІТАЛІЙ СІДОРОВ, прокурор м. Тернополя

«Проте у відповідності до поданої декларації там здійснюється підготовча робота. Декларація подана і зареєстрована в установленому порядку в Державній архітектурно-будівельній інспекції. Проте дана декларація дає право лише на проведення ряду робіт, зокрема, це – підготовка самої ділянки, встановлення огорожі, також передбачається знесення зелених насаджень».

Зведення дому мають розпочати після закінчення підготовчих робіт. Та жодних документів фірма забудовника не надала. У прокуратурі кажуть, якщо дозволи будуть в нормі, то не перешкоджатимуть будівництву.

У законність спорудження новобудови не вірять й власники прилеглих квартир.

ВІТАЛІЙ ПОЛЯРУС, мешканець прилеглого будинку

«Я не задоволений тим, що та будова тут ведеться, то закривається, то ведеться в основному тим, що зрубується масово лісопосадка».

ВОЛОДИМИР ГРАБЕНКО, мешканець прилеглого будинку

«Роблять вигляд, що все це юридично правильно. Якби все було юридично правильно, стояв би тут щит, було б написало забудовник, будівельник, проект і так далі, і так далі, то відповідає за будівництво. Цього всього не зроблено. Виникають питання, чи це робиться законно, чи ні».

На даному етапі прокуратура міста перевіряє законність дозвольних та проектних документів. Наша знімальна група стежитиме за розвитком подій на вулиці Будного.

 

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top