Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чи надають військовим у зоні АТО належну медичну допомогу?

Чи надають військовим у зоні АТО належну медичну допомогу?

Чи надають військовим, що перебувають у зоні АТО, належну медичну допомогу? Чи вистачає ліків і кваліфікованих спеціалістів? Судинний хірург, що перебував на Сході, розповів журналістам, чим можуть допомогти небайдужі тернополяни.

Два тижні судинний хірург Юрій Свідерський перебував у зоні АТО. Лікар розповідає, працював у розташуванні діючої армії Збройних сил України та в добровольчих батальйонах. У жовтні знову збирається їхати. Бо спеціалістів чи хоча б людей, що вміють надавати першу медичну допомогу, ділиться Юрій, на Сході дуже не вистачає. Але ті, що є, каже, роблять усе необхідне, аби рятувати життя.

ЮРІЙ СВІДЕРСЬКИЙ, лікар-судинний хірург

«Окремо хочеться відмітити роботу стандартних військово-польових госпіталів. Вона дійсно на високому рівні. Більш-менш добре поставлена служба евакуації важких пацієнтів. Майже всі вони одразу переправляються в крупні медичні центри, як то Дніпропетровськ, Запоріжжя або Харків, де їм надається кваліфікована допомога».

Через брак людей, які вміють надавати належу першу допомогу, каже хірург, військові часто стають інвалідами. Тому вирішив для бійців проводити медичні вишколи.

У тих госпіталях, де бував, розповідає Юрій, ліків вистачає. Інша справа – реанімобілі. За весь період бачив усього одну машину швидкої допомоги.

ЮРІЙ СВІДЕРСЬКИЙ, лікар-судинний хірург

«Треба розуміти, що адекватно обладнаний реанімобіль, а особливо – військовий. Так? Скажімо там, той самий балон з киснем – це вибухонебезпечна одиниця. Отже, якщо обладнувати військову швидку допомогу таким балоном, необхідне відразу бронювання, окреме для того балону, окреме для салону і таке інше. Тобто це, очевидно, сотні тисяч гривень».

Тому разом із місцевими активістами чоловік вирішив переобладнати звичайний автомобіль у медичний та передати на Схід.

АНТОН РЕКУШ, активіст ГО Медичний загін спецпризначення «Білі Берети»

«Там краще було би поставити крісло, щось на кшталт стоматологічного, щоби людина і не сиділа, і не лежала. Була в такому положенні, щоби там … Сказав, що це краще, ніж лежачі ліжка. Тобто дуже багато речей, які корисні».

 

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top