Ви знаходитесь: Головна / Новини / Чому військкомат не виконав план мобілізації?

Чому військкомат не виконав план мобілізації?

Третю хвилю мобілізації на Тернопільщині недовиконали. Комісари підсумували останній етап призову. Попри це готуватимуть чоловіків до захисту Батьківщини і надалі.

Третя хвиля мобілізації завершена. Але Тернопільська область справилася з нею не повністю. Хоча загальні підсумки Міноборони підіб’є пізніше, попередні результати комісари вже зробили.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного комісаріату:

«Краще виконали планове завдання – це Підволочиський районний військкомат, відповідно і район, Збаразько-Ланівецький, це відповідно Збаразький і Ланівецький райони. Трошки гірше спрацювали Бучацько-Монастириський і Бережанський районні військкомати. Ну там були об’єктивні і суб’єктивні причини. В т.ч. я хочу наголосити, що 20 комісарів штатних знаходяться в зоні бойових дій».

У недовиконанні поставлених завдань виконуючий обов’язки комісара звинувачує призваних, які ухиляються від мобілізації, та засоби масової інформації. При чому не лише російські, а й українські. Останні, за його словами, не сповна висвітлювали позитив у проведенні Антитерористичної операції. А от в облдержадміністрації недостатню активність військових у зоні АТО пояснили ще й відсутністю допомоги від держави. Все, кажуть, довелося робити силами громад.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської ОДА:

«Тільки тому, що вся країна, громади і народ включилися в допомогу армії,  допомогу захисту нашої держави, ми втримали позиції. І коли ми мали на початку березня під час подій в Криму по офіційній статистиці 6 тис. готових до захисту держави військовослужбовців. Зараз ми маємо десятки і сотні тисяч людей, які в тому приймають участь. Але це була спільна дія громад, церкви, адміністрації, бізнесу, підприємців».

Готувати бажаючих до захисту рідної землі будуть і надалі. Для цього проведуть 30-годинний курс оборони для добровольців. А поки що прокуратура розслідує ряд проваджень щодо підприємств і осіб, які проігнорували вказівку мобілізації.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top