Ви знаходитесь: Головна / Новини / Школярі допомагають військовим

Школярі допомагають військовим

Хоч маленькі, та небайдужі. Вихованці місцевих шкіл активно долучаються до збору коштів на допомогу армії.

Хоч домівки їхні на мирній території, учні без вагань розказують нам про війну, зброю та солдатів. Кажуть, військові захищають їх, а тому найменше, що можуть зробити, це – допомогти армії фінансово. Хоч маленькі, та небайдужі вихованці місцевих шкіл організовують різноманітні заходи для збору коштів.

КАТЕРИНА МАКОГІН, директор учнівського самоврядування ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«Ми плануємо зробити змагання з футболу, де будуть брати участь учні нашої школи як і старші, так і молодші. І переможці будуть мати турнір з вчителями, і кожен клас буде давати якийсь внесок певний, і ці гроші ми будемо передавати вже бійцям».

Збір коштів здійснюється виключно з ініціативи школярів та їхніх батьків. Дирекція розповідає, важко стояти осторонь, коли поряд ростуть такі патріоти.

ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«Ми маємо вихід на тих людей, які безпосередньо беруть участь в Антитерористичній операції, і безпосередньо будемо з ними контактувати, що їм потрібно. В багатьох випадках потрібні просто кошти, люди знають, що закупити для тих проблем, які є безпосередньо у наших бійців».

Допомогти фінансово не проти й рідні школярів.

п. ГАЛИНА, бабуся першокласника

«Звичайно-звичайно, тільки, щоб ті гроші попали там, де треба. Звичайно, то треба допомогти. Не знаю, я думаю, сто гривень кожен може дати. То такі зараз гроші, що…».

Учнів іншої тернопільської школи на допомогу військовим надихнув їхній класний керівник. Діти розповідають, на першому уроці багато говорили про Україну, патріотизм та війну. Тоді й вирішили підтримати місцевих бійців.

ЮЛЯ ЛУЦЬ, учениця ТЗОШ №24

«Ми закупили їм карімати, дощовики. Допомогли, чим змогли. Так, щоб їм було краще там і комфортніше, щоб вони могли захищати нас».

МАКСИМ ПРОЦІВ, учень ТЗОШ №24

«Ми долучилися, як змогли. Здавали кошти. Ми робили це все не для себе, не заради подяки, не заради нічого, а робили це все для нашої армії».

Не лише фінансово, а й морально підтримати військовослужбовців намагались школярі. Свою любов і повагу маленькі патріоти висловлювали у листах.

ІРИНА КОДЬМАН, учениця ТЗОШ №24

«Прийняли участь у Всеукраїнській акції «Лист для солдата». Ми писали всі листи від щирого серця, чесно. І навіть коли я писала, я не знала що написати, я плакала. І я дуже коротко написала те, що я думаю».

НАТАЛЯ ВИСПІНСЬКА, учениця ТЗОШ №24

«І ми купили прапор, на якому написали «24 школа міста Тернополя». З цим прапором наші солдати йшли у бій».

Дирекція школи активності учнів не дивується. Кажуть, їх виховують справжні патріоти.

РОМАН ГРИБІНЧУК, учень ТЗОШ №24

«Мої батьки стали волонтерами, тому що вони дуже схвильовані подіями, які відбуваються на Західній Україні, тому й закупили матеріальну допомогу нашій армії. Також в нашій хаті живуть біженці, а хлопчик вже навіть пішов в нашу школу».

За допомогу учнів двадцять четвертої школи військові нагородили грамотою. Це, кажуть діти, ще більше надихнуло їх.

Зараз кожна школа допомагає армії самостійно. Та в майбутньому, розповідають, планують об’єднатись.

ІГОР КАРАЗІЯ, директор Тернопільської ЗОШ №24

«Ми, думаю, що ми знову ж таки за ті зібрані кошти, які кожен клас наш зібрав, ми плануємо закупити якийсь вже теплий одяг і передати так само нашим бійцям».

На зміну сьогоднішнім героям, розповідає дирекція шкіл, ростуть справжні патріоти.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top