Ви знаходитесь: Головна / Новини / Як допомагають бійцям АТО, звітують волонтери

Як допомагають бійцям АТО, звітують волонтери

Різного роду допомогу готові надавати військовим місцеві волонтери. Тих бійців, що перебувають у зоні АТО, будуть підтримувати фінансово, а тих, що повернулись додому, – психологічно.

Не зважаючи на те, що військові дії на території нашої країни тривають уже майже півроку, її мирні жителі продовжують активно допомагати бійцям. Аби перебування на Сході зробити хоч трохи безпечнішим, на захисну амуніцію для військових тернополяни жертвують рекордні суми.

ЛЮБОВ ВОВК, волонтер

«За два місяці роботи Логістичного центру було зібрано 507 454 гривні 37 копійок, 2 391 долар, 450 євро і 470 англійських фунтів. Ці кошти були зібрані як волонтерами в опломбовані банки, так і футбольними вболівальниками».

На частину грошей, розповідають волонтери, закупили такі потрібні зараз спальники, ковдри, термобілизну та медикаменти. Актуальним залишається питання і з бронежилетами. Їх активісти також продовжують передавати на Схід.

ЛЮБОВ ВОВК, волонтер

«Витрачено ось таку суму – 196 016 гривень 85 копійок і 150 євро».

Постала перед волонтерами і проблема – ціна на паливо. Зараз, кажуть, повинні витрачати втричі більше грошей, аби усе необхідне відвезти бійцям на Схід.

Надаватимуть військовим і медичну допомогу. Так, для прикладу, вихідці з України, що зараз проживають у Бостоні, передали хірургічне обладнання на більш як сто п’ятдесят тисяч доларів.

ВОЛОДИМИР ШЕВЧЕНКО, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого з прав людини ВРУ в області

«Це є повністю хірургічне обладнання, тобто хірургічний стіл, рентген-апарат мобільний. Ну, все повністю для того, щоб забезпечити роботу, скажемо, польового шпиталю, хірургічної кімнати на передовій. Це обладнання буде передано на Схід також».

Тих бійців, що повернулись додому, розповідають волонтери, готові підтримувати морально і при потребі надавати психологічну допомогу.

ОЛЕГ ГУКОВСЬКИЙ, волонтер-психотерапевт

«Є кол-центр, де є можливість записатися на консультацію до психолога. Безпосередньо можна звернутися у всі лікувальні заклади і отримати, в принципі, повноцінну допомогу».

Руку підтримки волонтери готові простягнути також рідним військовослужбовців. Спільно із греко-католицькою церквою, кажуть, будуть намагатися допомогти усім пережити цю війну.

ОЛЕГ ГУКОВСЬКИЙ, волонтер-психотерапевт

«Ми вже почали виступи в Катедрі. Тобто такі короткі інформаційні виступи після вечірньої служби. Це минулого тижня було кілька виступів і цього тижня».

Будуть слідкувати, діляться волонтери, також за дотриманням прав військовослужбовців, мобілізованих і добровольців.

За додатковою інформацією можна звертатись за телефоном – 097 205 50 55

 

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top