Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / 2 роки без реклами сигарет. Чи стали на Тернопільщині курити менше?

2 роки без реклами сигарет. Чи стали на Тернопільщині курити менше?

Закон про заборону реклами цигарок працює вже два роки. За цей час громадські організації провели аж три загальноукраїнські спостереження за його дотриманням. Цьогоріч досліджували і Тернопіль.

Останній моніторинг охопив чотирнадцять обласних центрів. Результат перевірки – лише три зафіксовані порушення. У Луцьку та Одесі.

У Тернополі закону чітко дотримуються – засвідчили активісти. Перевірили близько двохсот точок продажу сигарет.

ВАСИЛЬ ФЕДЮК, активіст:

«Моніторинг охопив повністю всі райони: Дружбу, Бам, Центр, район ринку, автовокзалу. І можу сказати, що в Тернополі всі продавці дотримуються цього закону… Але виробники всі безпосередньо обходять Закон у випадку стимулювання продажів».

Медики кажуть: Закон про заборону реклами цигарок дієвий і статистично, і візуально.

 ГАННА СЛІВІНСЬКА, головний лікар комунальної установи обласної ради «Центр здоров’я» :

«Взяти пройтись по місту в нас, все-таки, досить я зауважила, що мало курять. Особливо так, як у інших містах. Йде мама з дитиною, чи з коляскою, папіроса в роті. І коли навіть робиш зауваження – вона вважає, що це ніщо для неї».

Наступним етапом у боротьбі з курінням має стати ще більша роз’яснювальна кампанія. А також поширення заходів заборони, вважають активісти.

ОЛЕНА ЄВСТІГНЕЄВА, радник міністра охорони здоров’я:

«Наступним кроком всією громадою і міністерством, і всіма громадськими організаціями, і лікарями ми будемо дійсно добиватися того, щоб дійсно запровадити заборону видимого розміщення тютюнових пачок».

Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує: від наслідків куріння в Україні щороку помирає близько ста тисяч осіб. Для всіх, хто хоче кинути палити безкоштовна консультація за номером: 15-83.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top