Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / 23 вересня виповнилося 142 роки від народження Соломії Крушельницької

23 вересня виповнилося 142 роки від народження Соломії Крушельницької

Символ української оперної сцени, жінка-легенда. 23 вересня музичний світ відзначив 142 річницю від народження Соломії Крушельницької. Вона мала прихильників по всьому світу, її неперевершеним сопрано та неабияким драматичним талантом захоплювалися як тоді, так і зараз. Виступати із Крушельницькою на одній сцені мали за честь видатні постаті того часу. А народилася славетна співачка тут, на Тернопільщині, у селі Білявинці тоді ще Бучацького повіту.Музичного мистецтва донька священика освоювала ще з дитинства, спочатку – у Тернопільській гімназії, згодом – у Львівській консерваторії. Потім – навчання в Італії, та тріумфальні виступи на світовій сцені.

ІВАН ХІМЕЙЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Це людина, яка має великий власний вклад в мистецтво. І це людина, яка надовго в історію своє вписала імя. Звичайно, на сьогоднішній день в нас немає ще ні премій Крушельницької, ні якихось конкурсів. Це є на часі, ми, фактично, з боку міської ради плануємо лобіювати питання встановлення цієї премії».  

Науковий співробітник музею Соломії Крушельницької, що у Білій, колишня вчителька Марія Федун згадує, як з групою своїх учнів колись вирушила в шестиденний похід до Білявинців, аби відшукати будинок, в якому народилася співачка.

МАРІЯ ФЕДУН, науковий працівник музею Соломії Крушельницької:

«Ми добралися до Білявинець. Бабусю зустріли. І ми сказали, що ми хочем хатину, де народилась Соломія. Нам сказали, в роки війни знищена. Але показала місце, де була хатина, і сказала такі приємні нам слова: ви перші, що шукаєте хату Соломії Крушельницької».

Аби вшанувати нашу видатну землячку, до її пам’ятника у Тернополі традиційно поклали квіти. Нагадаємо, вважається, що ця скульптура є першою і єдиною у світі, де Соломія Крушельницька відтворена у повний зріст.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top