Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / 24-28 вересня у Тернополі будуть «Театральні вечори»

24-28 вересня у Тернополі будуть «Театральні вечори»

Вересневі вечори у Тернополі стануть театральними. Молоді режисери та актори з Києва, Львова, Грузії та Польщі спільно з місцевим драматичним театром чотири дні дивуватимуть тернополян.

Про доцільність проведення цьогорічних «Театральних вечорів» дискутували довго, розповідає головний режисер Драматичного театру. Та все ж вирішили – якісними п’єсами та професійною акторською грою розважати тернополян все-таки будуть. Для цього запросили молодих театралів з Києва, Львова, Грузії та Польщі.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, головний режисер обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка

«Ті роботи, які запропоновані в цьогорічній афіші, вони разом з тим, що це серйозні роботи, вони справді подивують мистецькою якістю глядачів».

З особливою уважністю, розповідає Олег Мосійчук, підбирали і репертуар. Зупинились на п’єсах, які хоч трохи, та все ж нагадують сучасні реалії. Розпочати дванадцятий Всеукраїнський фестиваль вирішили з антивоєнної драми «Кураж» за мотивами п’єси Бертольта Брехта. Ця вистава особлива, розповідають театрали, – протягом двох годин актори спілкуватимуться лише за допомогою танців.

В’ЯЧЕСЛАВ ЖИЛА, заслужений діяч мистецтв України

«То там чітко і ясно прослідковується ще брехтовські ідеї проти війни. Там де мама, яка є маркітантом, іде на війну, віддаючи своїх дітей на війну, які гинуть».

Приїдуть у Тернопіль також гості з Грузії та Польщі. Місцеві театрали розповідають, їхні друзі по мистецькому цеху співпереживають українцям. Дивуватимуть іноземці п’єсами «Називай, як хочеш» і «Весь Шекспір за одну годину». Події у першій драмі, до слова, співзвучні з ситуацією в Україні.

В’ЯЧЕСЛАВ ЖИЛА, заслужений діяч мистецтв України

«Вони їдуть, щоб підтримати, бо всі події, які відбувались у нас, ми постійно відчували від них. Вони телефонували, допомагали і свою підтримку. Вони так само їдуть, це не тільки жест мистецький, а ще й жест політичний, і з боку Грузії, і з боку Польщі».

Присвятять деякі вистави, розповідають театрали, і двохсотріччю Тараса Шевченка. Зокрема, п’єси «Гайдамаки», «Така її доля…» та «Назар Стодоля».

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, головний режисер обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка

«На малій сцені в період фестивалю в нас буде дві роботи представлено. Це – робота, як завжди, це вже стало традицією нашого Національного університету імені Гнатюка. Назва «Така її доля…».

Також на малій сцені вже місцеві театрали представлять Винниченкові «Записки Кирпатого Мефістофеля».

Частину виручених коштів, розповідають, віддадуть на потреби армії. Придбати квитки можна в касах драмтеатру.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top