Ви знаходитесь: Головна / Новини / Бійці повернулися з-під Дебальцеве. Проте ненадовго

Бійці повернулися з-під Дебальцеве. Проте ненадовго

Вони на кілька днів приїхали додому. Та після відпустки знову повернуться туди, де зараз потрібні більше. Поки набираються сил у тилу, командири розповіли, чим живуть українські солдати в районі Дебальцеве.

Уже місяць в зоні АТО офіційно оголошено перемир’я.І хоч обстріли на окупованих територіях звучать рідше, повністю атак російський ворог не припинив. То ж чи потрібно було повідомляти про припинення вогню, військові сказати не можуть.

РОМАН СЕМЧИШИН, заступник командира батальйону «Київська Русь»:

«Складно сказати однозначно, чи його треба було оголошувати чи ні. Тому що, щоб таке рішення прийняти, треба мати повноту інформації і, відповідно, це серйозна відповідальність».

Загалом, настрій у Донецькій та Луганській областях не одностайний. Бійці розповідають, зустрічали різну реакцію місцевого населення. Та на щастя, позитивна переважає.

ВІКТОР ЧЕРНІЙ, командир відділення протитанкового взводу:

«Частина населення сприймає нас як ворогів, тому що через нас їх там починають бомбити. Але більша частина населення просить нас, аби ми звідти не відступали. Тому що слідкуючи за перемовинами, є такі речі, як уступити територію. Ми знаходимося якраз в такій частині зайнятої території, де вона така ризикована. Тобто її дуже легко відрізати від загальної частини. І тому люди бояться, що коли ми відійдемо, повернуться ці сепаратисти і почнуть на них зриватися».

Бойової сили та духу бійцям також вистачає. Продуктами волонтери забезпечують більш, ніж необхідно. Проблема традиційно в матеріальних речах.

ВІКТОР ЧЕРНІЙ, командир відділення протитанкового взводу:

«Хотілося б, зрозуміло, мати кращу зброю відповідно до тої, яка проти нас направлена. Бо наша зброя все таки вже трошки застаріла. Але знаючи фінансовий стан нашої держави, ми також це все розуміємо. І плюс стара зброя нашої армії і плюс наш патріотизм і наша, так би мовити, настирливість і все таки впертість – ми стоїмо до перемоги».

Бійці повернуться в зону АТО вже цього місяця. Кажуть, що там найбільшу підтримку і наснагу до перемоги дають їм дитячі листи і малюнки.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top