Ви знаходитесь: Головна / Новини / В останні хвилини свого життя Віктор Гурняк рятував побратимів

В останні хвилини свого життя Віктор Гурняк рятував побратимів

Рідні, друзі, колеги, пластуни і просто пересічні тернополяни зі слізьми на очах прийшли вчора ввечері у Катедру. Там відбулася остання зустріч громади із фотографом, журналістом, пластуном, бійцем і просто хорошою Людиною – Віктором Гурняком. Нагадаємо, 27-річний тернополянин загинув 19 жовтня, в бою неподалік міста Щастя, на Луганщині. У Віті залишилася дворічна донечка.

Це був його перший бій у складі батальйону «Айдар». Спочатку Віктор надавав допомогу пораненому командиру. Сьогодні вже командир поминає Віктора і зі слізьми на очах називає нашого Героя одним із його «файних тернопільських хлопців», якими пишається. Пригадує як Вітя рятував побратимів і транспорт у тому злощасному бою.

ТАЙМ, командир підрозділу, в якому воював Віктор:

«Он пытался до последнего и спасти технику, и вывезти бойцов. Но вражеская мина распорядилась по-другому. Она рядом лягла. Получилось проникающее ранение между пластинами бронежилета сбоку и через несколько секунд он умер. Он умер когда мы везли его на наш блокпост, мы выходили оттуда. Его задачу мы выполнили – освободили наших побратимов».

Виконавши те, що хотів Віктор, побратими приїхали на його Батьківщину провести бійця в останню путь. Згадують його лише усміхненим.

РОМАН ГАЛЬКО, був в одній групі з Віктором:

«Віктор був завжди веселий, життєрадісний і ніколи я за ним не бачив, що він десь там сумував чи ще щось. Віктор був хорошим другом для всієї нашої команди. І ми дуже жалієм про те, що сталося».

Друзі з Тернополя розповідають, Вітя був завжди в найгарячіших точках. Почав іще з Помаранчевої революції. Активно боровся за справедливість й з початку Революції Гідності.

ІВАН СОРОКОЛІТ,  товариш Віктора:

«Тільки з Кримом починалося після революції – він вже там. Та й на Майдані, на самій передовій, вул. Грушевського – під вибухи і т.д. Тобто людина, яку боронили вищі сили, бо між кулями ходив. І почалася на Сході війна – тоже серед перших пішов. По суті він вже воював давно. Єдине, що він називався волонтером, насправді був вояком».

Патріотизму у Віті було більш, ніж достатньо. Він завжди був повен ідей і бажання взяти участь в хорошій справі.

ІВАН СОРОКОЛІТ, товариш Віктора:

«Еталон моралі і добра. Тобто він в якійсь мірі аскет по матеріальному був. І дійсно хотів позитивних змін і докладав максимум зусиль. І навіть в розмовах коментував, що не все зводиться до війни і прямого протистояння. Він вживав фразу «Кожен має вбити в собі Януковича».

Попрощатися із Героєму Катедру прийшло маса знайомих і незнайомих йому тернополян. Поховали Віктора Гурняка у Львові, на Личаківському кладовищі. Спочивай з миром, Герою.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. Царство тобі Небесне, хлопче! Найщиріші співчутя родині!

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top