Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Україні почастішали випадки торгівлі людьми

В Україні почастішали випадки торгівлі людьми

У світі та, зокрема, в Україні почастішали випадки торгівлі людьми. Тільки за останній рік статус постраждалого отримало сімдесят два громадянина нашої країни, із них двоє з Тернопільської області.

Українці все частіше стають жертвами трудового та сексуального рабства. Тільки за останній рік кількість експлуатованих у нашій державі збільшилась на шість відсотків. Координатор національної гарячої лінії розповідає, випадки торгівлі українцями трапляються як на території інших держав, так і нашої.

МАРИНА ПАСЄЧНИК, координатор національної лінії з протидії торгівлі людьми

«З Російської Федерації, на другому місті – це Польща, 13 відсотків людей, 12 відсотків Туреччина, далі йде за нею Чеська Республіка, 3 відсотки людей експлуатувалися в Італії, і на всі інші країни попадає 18 відсотків».

Виїжджаючи закордон на довготривалий термін, розповідають спеціалісти, потрібно обов’язково стати на облік в українське консульство. Таким чином, у випадку рабства людину буде легше знайти. Радять спеціалісти також придумати слово чи речення, по яких рідні постраждалих зрозуміють, що вони у біді. Та найважливіше, кажуть, – завжди тримати паспорт при собі.

ЗОРЯНА БАРЧУК, старший консультант національної гарячої лінії

«Ваш паспорт, не важливо, чи це український, чи закордонний паспорт, є документом, який не повинен бути переданий в руки третім особам. Якщо потрібно надати посвідчення своєї особи, ви можете скористатися ксерокопією і надати її третій особі, але паспорт повинен бути завжди у ваших руках».

Люди, що потрапили в рабство, згідно з законом «Про протидію торгівлі людьми» можуть отримати статус постраждалого. Тільки за останній рік його оформили сімдесят двоє українців, із них двоє – з Тернопільської області. Спеціалісти розповідають, багато людей не ідентифікують себе як постраждалих. Зокрема, це – чоловіки.

МАРИНА ПАСЄЧНИК, координатор національної лінії з протидії торгівлі людьми

«Це – можливість отримання одноразової матеріальної допомоги, це – безкоштовне отримання від держави психологічної, інформаційної, юридичної підтримки, медичної допомоги».

Щоб зменшити випадки торгівлі людьми, відзняли спеціальні відеоролики. Таким чином, кажуть спеціалісти, хочуть показати, як легко можна потрапити в рабство. Якщо ви або ваші рідні у небезпеці, телефонуйте за номерами гарячої лінії, які ви бачите на екрані (527 – з мобільного, 0 800 505 501 – зі стаціонарного).

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top