Ви знаходитесь: Головна / Новини / Для школярів організували захід «Обирай своє майбутнє»

Для школярів організували захід «Обирай своє майбутнє»

Різноманітними спеціальностями приваблювали навчальні заклади місцевих школярів. Аби учні не помилились та обрали у майбутньому правильну для себе професію, захід зорганізував Міськрайонний центр зайнятості.

Тернопільські коледжі та училища презентували свої спеціальності та заохочували до вступу місцевих школярів. Захід «Обирай своє майбутнє» зорганізував Центр зайнятості спільно із навчальними закладами, аби діти завчасно подумали про вибір професії.

АНАТОЛІЙ КУРИЛЯК, директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості

«День такий, що, скажімо, на обліку в Центрі зайнятості на сьогоднішній день біля 75 відсотків людей, які мають вищу освіту. Приходять і люди з робітничими професіями, які швидше працевлаштовуються. А затримуються на обліку ті, які не мають професії. Постає питання: або перенавчати їх тут, або допомогти їм правильно вибрати професію в дитинстві».

Ким можуть стати у майбутньому, школярам не лише розповідали, а й показували. Щоб продемонструвати вміння, які учні можуть здобути у майбутньому, навчальні заклади запросили на захід кращих своїх студентів.

НАТАЛІЯ ЗВАРИЧ, заст. директора Галицького коледжу ім. В. Чорновола

«Сьогодні для того, щоб представити саме цю спеціальність, ми запросили і моделей-дівчаток для того, щоб подивитися, на що здатні наші студенти. Вони виконують самі зачіски, самі візаж».

Відтак, приваблювали потенційних вступників різьбою по дереву, кулінарною та перукарською майстерностями. А місцеве професійне училище сфери послуг і туризму, для прикладу, презентувало сукні від студентів.

ІРИНА ЦИБИК, заст. директора Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму

«Ми готуємо кравців. Ми готуємо закрійників. В нас є професія квіткарка і флорист. В нас є професія оператор комп’ютерного набору. В нас навчається кравець-закрійник, а тепер ще й конструктор-модельєр».

Погляди щодо вибору майбутньої професії у школярів розбіглися. Одним до вподоби припали творчі спеціальності, інші ж пов’язати своє майбутнє захотіли із гуманітарними та технічними науками.

ХРИСТИНА, учениця Тернопільської ЗОШ №22

«Мені приглянувся в Галицькому коледжі відділення дизайну або візажу. В мене ця пристрасть ще з самого дитинства».

ВІКТОРІЯ, учениця Тернопільської ЗОШ №22

«Я планую піти на перукаря і дизайн. Мені дуже подобається всякі плести косічки, всякі зачіски гарні робити».

ТЕТЯНА, учениця Тернопільської ЗОШ №22

«Є «Видавнича справа та редагування». Мені подобається писати різні там цікаві факти, розповідати всяке різне».

У центрі зайнятості пояснюють, вони активно співпрацюють із навчальними закладами. Відтак, майже у кожній школі встановили профорієнтаційні стенди та термінали. Проводять також виховні бесіди.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top