Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Дорожники страйкували через невиплачені зарплати

Дорожники страйкували через невиплачені зарплати

Страйк через зарплату. Дорожники вимагали, аби їм виплатили зароблені гроші і навіть на якийсь час частково перекрили дорогу на Руській. Пояснюють, уже кілька місяців працюють задарма. Натомість, в облавтодорі кажуть, робочим співчувають та допомогти не можуть, бо держава затримує виплати.

Спершу під стінами обласної прокуратури, потім міської ради, згодом дійшли і до облавтодору, а на сам кінець частково перекрили дорогу. Так дорожники вимагали, щоб їм виплатили зароблені гроші. Люди пояснюють, заробітної плати не бачили уже кілька місяців.

ВОЛОДИМИР ЛЕПТИЦЬКИЙ, голова профспілкової організації дорожників

«По тій причині, що невиплачена заробітна плата. Як в якому колективі, в основному, по області закрита заробітна плата за травень місяць. Два колективи, які мали договірні роботи, заплатили за червень місяць. Решта – як хто. Це все пов’язано з тим, всі колективи почали працювати вже, рахуйте, скільки часу, більше року працюють два-три дня на тиждень в зв’язку з тим, що обмежене фінансування».

Натомість, в облавтодорі пояснюють, людям співчувають, але допомогти не можуть. Бо потрібної суми грошей, яка б погасила усі заборгованості, держава їм не надає.

ЮРІЙ ІВАНИЦЯ, директор ДП «Тернопільський облавтодор»

«Борг від попередньої влади залишився двадцять чотири мільйони неприйнятих робіт, а в цих двадцяти чотирьох мільйонах сидить зарплата, сидить заборгованість за матеріали. В травні платили за січень, тобто кожен місяць ми платимо нараховану зарплату, але помісячно із запізненням. Зараз в жовтні ми платимо зарплату за червень. Тобто, як був цей розрив чотири місяці, так він і залишається. Більше коштів не дають».

Вирішити конфлікт дорожники попросили в прокуратури.

ОЛЕГ МАСЛЮК, начальник відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Тернопільської області

«Сьогодні прокуратурою області прийнято колективне звернення від працівників облавтодору, і воно буде розглянуте в найближчі терміни і дано правову оцінку».

ТАРАС РИБИЗАНТ, тернопільський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері

«На даний час за фактом не виплати заробітної плати правникам дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор», а також філіям на місцях, розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування».

Тим часом, щоб їх почули швидше, дорожники по обіді частково перекрили дорогу на вулиці Руській. Проте зробили це, не порушуючи закону. Працівники облавтодору не довго, але безперервно ходили пішохідним переходом. Тому тролейбусам довелось зупинись, а іншому транспорту протестувальників об’їжджати.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top