Ви знаходитесь: Головна / Новини / Діти військовослужбовців і переселенців відпочивали у Польщі

Діти військовослужбовців і переселенців відпочивали у Польщі

Діти військовослужбовців і переселенців майже тиждень відпочивали в Польщі. Поїздку зорганізували для тих, чиї батьки перебувають у зоні АТО, або ж переселились в нашу область зі східних регіонів і Криму.

Сімнадцять дітей військовослужбовців і переселенців майже на тиждень вирушили у місто Зелена Гура, що у Польщі. Екскурсію зорганізували для тих, чиї батьки перебувають у зоні АТО, або переселились в нашу область зі східних регіонів чи Криму. Серед маленьких туристів була і Оленка Мельник. Батько дівчинки уже другий місяць воює на іншому кінці країни. Поїздка, розповідає Оленка, їй дуже сподобалась.

ОЛЕНА МЕЛЬНИК, донька військовослужбовця

«Кожного дня якісь нові музеї, кожного дня якісь нові такі цікаві історії, самої історії Польщі, цього міста. І люди взагалі дуже привітні, кожного дня якісь подарунки давали».

Навчилась дівчинка і кількох польських слів.

ОЛЕНА МЕЛЬНИК, донька військовослужбовця

«– По-польськи щось навчалася говорити? – Так,dziękuję, dzień dobry, і три це буде trzy».

Мама Оленки розповідає, дуже сумувала за донькою та чоловіком. Але одного відпустила захищати рідну країну, а іншу – пізнавати чужу.

ОКСАНА МЕЛЬНИК, дружина військовослужбовця

«Потрібно відпускати дітей, щоб вони самі вчилися, щоб вони щось бачили, пізнавали світ. Я дуже рада, що вона поїхала, змогла щось побачити, чогось навчитися».

Із ворожої території у нашу область разом із батьками переїхала Анна Герасименко. Дівчинка розповідає, поїздка дуже відволікла її, до того ж, каже, знайшла багато польських друзів.

АННА ГЕРАСИМЕНКО, переїхала з Луганської області

«У нас також була така екскурсія, де ми зустрілися дві групи – польські діти та ми. Познайомилися, поспілкувалися, залишили один одному автографи. Було дуже цікаво. Навчилися деяких там слів польських».

На Тернопільщині сім’я проживає із середини червня. Мама Анни розповідає, тернополяни дуже гостинні і всіляко підтримують їхню родину.

ВІРА ГЕРАСИМЕНКО, переїхала з Луганської області

«Очень благодарны Господу за этих людей, что именно здесь находимся, за их доброту. Совсем поменялось отношение к этому народу, хотя никогда у нас не было противление против украинского народу. Как у нас говорили бандэры, все прочие, настрой был. Все время говорили фашисты, бандэры. Мы все равно приехали, потому что в сердце мы в Украине должны быть. А здесь, когда особенно побыли, познакомились с людьми, насколько гостеприимны, насколько доброта эта. Просто мы даже не могли представить, насколько здесь добрые люди».

Екскурсії закордон, облдержадміністрація, планує зорганізовувати і надалі. У цьому їм сприяє і українське посольство в Польщі.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top