Ви знаходитесь: Головна / Новини / Жителі с. Острів і смт. Велика Березовиця не поділили маршрутку

Жителі с. Острів і смт. Велика Березовиця не поділили маршрутку

Встали посеред дороги, чим завадили транспорту рухатись далі. Жителі Великої Березовиці незадоволені, що п’ятий маршрут віднедавна курсує і в сусіднє село Острів. Більше про конфлікт через транспорт – далі в сюжеті.

Майже два роки жителі Великої Березовиці оббивали пороги державних інстанцій, аби у їхнє селище з Тернополя почав курсувати 5 маршрут. У 2010 році в міській раді, розповідає селищний голова Марія Калинка, їм таки дали дозвіл. І люди були задоволені, аж поки транспорт не поїхав далі – у сусіднє село Острів. Жителі селища кажуть: для них у маршрутці відтепер немає місця.

жителі смт. Велика Березовиця

«Їде маршрутка в Острів, то ще добавляється Буцнів, і тоді нам зовсім не просунутись».

Люди не розуміють, чому міський маршрут відтепер курсує в село. І скаржаться, адже саме з їхньої ініціативи транспорт і розпочав їздити у цьому напрямку.

жителі смт. Велика Березовиця

«5 – то є тернопільський маршрут, і яке він має право їхати в село? Ми селище міського типу, то казали нам, ще можна. Але в село?».

Аби оскаржити новий маршрут, жителі Великої Березовиці перекрили дорогу й не впустили «п’ятого» в село Острів. Люди кажуть, вони не проти, щоб транспорт курсував надалі. Та якщо це не заважатиме і їхнім інтересам.

МАРІЯ КАЛИНКА, селищний голова смт. Велика Березовиця

«Ми не те, щоби проти того, щоби там ходили, і люди теж обслуговувалися нормально і мали нормальне пасажироперевезення. Робити так, аби не ущемити громаду Березовиць, оскільки ми знаємо, як важко нам далося перекинути маршрут з кемпінгу сюди».

Невдоволення своїх сусідів не розуміють жителі села Острів.

п. БОГДАН, житель с. Острів

«Але ж вони також сідають до нас. Скажемо, я їздив маршрутом. Вони на 20.05 всі сідали, ви розумієте, всі сідали, їх везли. На останню ходку їхали, також їх брали. Зранку, в 6.15, відправка йде з Буцнете, ще немає 5, вони також сідали, то їх то брали».

Натомість, в управлінні транспорту пояснюють: райдержадміністрація звернулась до міської ради з проханням продовжити 5 маршрут для жителів Острова. І вже після того, як відповідна комісія зважила всі «за» та «проти», виконавчий комітет це рішення ухвалив. Перші кілька днів, розповідає начальник управління транспорту, вони мали намір протестувати новий маршрут і вже потім внести корективи.

ІГОР МЕДИНСЬКИЙ, начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку міськради

«Це тільки ми стартанули. Перший день. І ми би вивчали цю ситуацію на протязі тижня щоранку і, в основному, в часи пік, ранку і після обіду. Ми б її моніторили. І, де потрібно було б підкоректувати, або зменшити, або збільшити, ми б це робили. Розкладом руху все це можна відрегульовувати ідеально».

В управлінні транспорту міськради кажуть: як буде необхідність, то у передмістя курсуватимуть ще кілька маршруток. А якщо ж люди протестуватимуть і надалі, то рух транспорту поза містом відмінять взагалі. Адже це, пояснюють, затримує тернополян.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top