Ви знаходитесь: Головна / Новини / Захищати дім вчать тернополян

Захищати дім вчать тернополян

Тернополян продовжують навчати, як захистити свою Батьківщину. Військово-патріотичний вишкіл і далі готує сотні бажаючих до оборони свого міста, села, домівки. На черговому занятті побувала і наша знімальна група.

Вони вчаться тримати в руках зброю і, при потребі, стріляти з неї. Вони не готуються до війни, але в будь-який час готові захистити свій дім від ворога. Військово-патріотичний вишкіл у Тернополі вже виховав не одну сотню активістів. У них все, як на справжньому полі бою. За винятком зброї.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, один з організаторів вишколу «Захисти свій дім»:

«Не маєм права законного використовувати вогнепальну зброю. І ми її не використовуємо. Ми використовуємо масогабаритні макети – це демілітаризовані автомати Калашникова, і ми використовуємо страйкбольні прилади, які за визначенням не являються зброєю».

Чималу увагу на вишколі приділяють наданню медичної допомоги. Зокрема, психологічні тренінги проводять фахівці, які працюють із сім’ями Героїв Небесної сотні. Лікарі, чимало з яких самі працювали на майдані або в АТО, вчать учасників домедичної допомоги.

ЯРОСЛАВ КОЛОДІЙ, учасник вишколу «Захисти свій дім»:

«Джгут накласти, знати, як зупинити кров, друге – це больовий шок зняти, щоб болю не було, третє – це відновити дихальні шляхи, четверте – це пневмоторакс. Це те, від чого вмирають найчастіше люди в таких критичних ситуаціях. Це буває і в ДТП, і в якихось там побутових речах. І часто люди просто лякаються. Маючи такі знання, можна врятувати найближчу людину».

Організатори наголошують, що отримані на вишколі знання не обов’язково можуть знадобитися громадянам у воєнний час. Більшість із них стануть у нагоді і в повсякденному житті.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top