Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Конфлікт через будівництво Духовного центру в парку Національного Відродження

Конфлікт через будівництво Духовного центру в парку Національного Відродження

Будівництво Свято-Троїцького духовного центру триває уже кілька років. І за цей час територія, що відведена на спорудження осередку, збільшилась у кілька разів. І це можна розцінювати, як посягання на землю парку Національного відродження, каже його завідувач Ярослав Гуменний.

ЯРОСЛАВ ГУМЕННИЙ, завідувач парку Національного відродження

«Документи «Об’єднання парків» ніхто не має про визнання території, скільки території, скільки того всього. Але з кожним часом Духовний центр ще не закінчив будови, а територія весь час розширюється. Була територія від будівлі крайньої, десь було три метри, зараз там вже стало тридцять метрів».

Натомість настоятель Духовного центру, Анатолій Зінкевич, слова завідувача парку заперечує. Отець каже, кілька років тому право на будівництво їм надала міська рада, і за час зведення духовного осередку межі території не порушували. До того ж, стверджує настоятель, Духовний центр споруджують зовсім не на землі парку Національного відродження. Тому претензій Ярослава Гуменного не розуміє.

АНАТОЛІЙ ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру

«Для того, коли було рішення сесії про передачу певної ділянки, приймав участь в тому, як і представник держкомзему, мається на увазі, на міському рівні, в тому числі й мій представник, де виставлялися палички, топографічні зйомки, в тому числі представник управління парків».

На пішохідній доріжці, що обабіч Духовного центру, встановлені стовпці. Це за попередньою домовленістю, розповідає Ярослав Гуменний, і була межа будівництва. Натомість отець Анатолій каже, стовпці поставили, аби легковажні водії не скорочували шлях через територію забудови.

АНАТОЛІЙ ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру

«Ми, власне, знайшли якихось зодва десятки труб і загородили, щоби ні туди, ні сюди машини не могли їздити, мається на увазі. Тому це ми відгородили не нашу територію, а ми перегородили, власне, міську територію, щоби туди проїзду не було».

Межі території, що виділена під будівництво, каже отець Анатолій, не збільшили, а, навпаки, зменшили.

АНАТОЛІЙ ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру

«Наша територія взагалі виділена ось приблизно до того стовпця, тобто метр. Я стою якраз на границі території між Духовним центром, але ви бачите, що територія до самого забору – це метра три. А ми зробили дальше забор. Він нам виглядатиме нормально. Нам цього достатньо».

Завідувач парку Національного відродження розповідає, тернополяни часто жаліються. Бо місце, де можна було б відпочити, щоразу зменшується. Також забудовники вирубують дерева, а навколо Духовного центру, до того ж, встановили сітку.

ЯРОСЛАВ ГУМЕННИЙ, завідувач парку Національного відродження

«Писав заяву, доповідну писав генеральному директору нашого «Об’єднання». Він сказав, що буде це питання піднімати в міській раді і земельному устрою для визначення межі Духовного центру».

Відгородили територію Духовного центру, пояснює отець Анатолій, згідно з наказом міської ради. Це, каже, запобіжний захід від крадіїв. До того ж, обходячи місце будівництва, у тернополян менше шансів травмуватись.

Чи перевищує все ж дозволені норми територія, де ведеться будівництво Духовного центру, з’ясують у міській раді.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top