Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кращих правознавців нагородили в «домівці» УПА

Кращих правознавців нагородили в «домівці» УПА

Гості з Києва та східних областей держави відвідали історичну домівку УПА. На кордоні Тернопільської та Рівненської областей зустрілися юні правознавці. Чому відзначення кращих знавців історії та права відбулося в такому символічному місці, розкажуть наші кореспонденти.

Село Антонівці, на Шумщині, здавна відоме своєю історичною цінністю. Саме тут в роки ІІ світової війни знаходився штаб українських повстанців. Неподалік відбувся бій під Гурбами між УПА та НКВС. Сьогодні тут збереглися найцінніші споруди упівців.

ЮРІЙ ГОЛОВАТЮК, начальник відділу культури і туризму Шумської райдержадміністрації:

«Насправді на цьому місці, де стоїть зараз каплиця, це була повстанська каплиця, де хлопці молилися, де хлопці сповідалися, звідки вони йшли в рейди на Схід, звідки їх хоронили, звідки забирали їхні близькі вже тоді, коли вони пішли від нас. І цвинтар насправді це справжній цвинтар. Криївка, зараз з якою ми працюємо, над ремонтом її, бо дерево довго в землі не стоїть, на жаль».

Мужність і патріотичність воїнів УПА пам’ятає і цінує наша молодь.

ОЛЕКСАНДРА ГОРБАТЮК:

«Просто вони були справжніми героями. Вони боролися за Україну і хотіли, щоб нам було вільно, щоб була наша держава велика і єдина».

Призерів Всеукраїнської олімпіади з правознавства нагородили відзнаками саме в Антонівцях, оскільки історична цінність таких місць сьогодні особливо важлива для молоді.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА:

«Позиція уже в Києві, зокрема, Міністерства освіти, яке представляє Раїса Іванівна Євтушенко, вже налаштована на те, що саме в таких місцях мають відбуватися і турніри, і нагородження. Тому що ці діти зараз втягують в себе цю всю інформацію як губка. І вони з часом згадають, що так, я був на Шумщині, я був на Тернопільщині, я був в штабі УПА».

Під час візиту в Антонівці, учасники олімпіади, представники місцевої та державної влади, а також духовенство відвідали й кладовище воїнів УПА.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top