Ви знаходитесь: Головна / Новини / Менше третини переселенців на Тернопільщині голосуватимуть

Менше третини переселенців на Тернопільщині голосуватимуть

До дня голосування Тернопільщина готова. В посиленому режимі у неділю працюватимуть чи не всі спеціальні служби. Деякі з них контролюватимуть виборче законодавство вже завтра – у день тиші. Подробиці дивіться далі.

Тернопільщина готова проводити вибори. У цей день в нашій області вибиратимуть не лише склад Верховної Ради, а й місцеве керівництво в кількох населених пунктах Козівського і Теребовлянського районів. То ж вже на посилений режим роботи перейшли мобільні групи надзвичайників, піротехніки, правоохоронці тощо. Складені та передані виборчим комісіям остаточні списки виборців. Всього на Тернопільщині для обрання нового парламенту зареєстровано 840 тисяч 315 виборців.

ІГОР БОЙКО, начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців ТОДА:

«За інформацією державної міграційної служби, на сьогоднішній день в області перебуває 1158 громадян України, які є виборцями, що прибули до нас з АР Крим, Донецької та Луганської областей. Лише 264 з них звернулися до органів ведення реєстру щодо тимчасової зміни місця голосування».

Залишається проблемним голосування військовослужбовців. Ті, хто перебуває зараз на воєнній території, не зможуть голосувати. Лише військові, що зареєструвалися за місцем служби, мають шанс віддати свій голос за партію, проте не за кандидата-мажоритарника.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Прем’єр-міністр дав доручення Міністру юстиції, вивчити це питання, внести пропозиції. Але я думаю, що це нереально буде зробити в такий скорочений термін. Тим більше, що це передбачає прийняття певних законодавчих змін».

Не варто забувати і про так званий «день тиші». В суботу, напередодні голосування, ні в засобах масової інформації, ні на вулиці не повинно бути політичної реклами. Усю інформацію такого характеру кандидати чи власники рекламних конструкцій мають прибрати до 24-ї години п’ятниці. В іншому випадку розповсюджувачам такої реклами загрожує адміністративна відповідальність.

ЮРІЙ ДЕЙНЕКА, начальник управління стратегічного розвитку міста:

«Будуть вони затримані з розклейкою агітації чи рекламної продукції, то працівник  Міністерства органів внутрішніх справ, це тільки вони мають право складати такі документи про адмінправопорушення, мають право скласти такий документ, тобто акт з накладанням штрафу від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто від 85 до 170 грн. на особу».

Відповідальність нестимуть і власники рекламних конструкцій, наголосив Юрій Дейнека. Складніше буде з рекламою на стовпах. Адже попри те, що розміщувати її там не можна, опори і навіть мережі рясніють політичними обличчями. За такі порушення розповсюджувачів агітації ловитиме і каратиме міліція.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top