Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині працюватимуть над енергозбереженням

На Тернопільщині працюватимуть над енергозбереженням

Розвивати область спільними зусиллями влади, місцевих громад, спонсорів та іноземних донорів. Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН на Тернопільщині діє з 2008 року. Відтоді вже завершилися два його етапи. За цей час, кажуть місцеві чиновники, в області  реалізували низку мікропроектів. Завдяки їм відновлювали школи та дитсадки, медпункти, а також дбали про водопостачання, довкілля та енергозбереження. Зараз проект вступає у третю фазу.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Те, що місцева громада визначає на місцевому рівні як ключова проблема, що в неї існує, вона розуміє, що для того, щоб це реалізувати вона має самоорганізуватися і внести свою частину коштів у спільне вирішення. Тоді ми отримуємо, коли проблема, спільними діями місцевого, локального рівня, обласного рівня і проекту ПРООН фінансується і вирішується».

До прикладу, в області, серед іншого, розпочали впровадження сільгоспкооперативів.  На Тернопільщині вже успішно діють два такі проекти. В Лосятині, Кременецького району для організації дрібних товаровиробників ще кілька років тому створили молочний кооператив. А трохи згодом у селі розпочали  вирощувати полуницю. Натомість у Старому Олексинці того ж району завдяки участі в проекті економлять енергію.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«Власне, показове село, досвід яких в кожному, без перебільшення, районі можна показувати і демонструвати, яким чином може ініціативна громада на себе скерувати ресурс. Село, яких багато, середнє село, але зуміло поміняти повністю вікна, зуміло встановити 23 опори з елементами вуличного освітлення на сонячних батареях». 

ДЖЕЙСІНГХ САХ, міжнародний менеджер Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»:

«Тернопільщина не тільки продемонструвала гарні результати, але також може слугувати і прикладом для інших областей. І всі наші партнери на Тернопільщині на всіх рівнях показали дуже хороші результати і змінили життя на краще.  І ми сподіваємось на такі ж результати і у третій фазі».

До слова, саме проекти з енергозбереження місцева влада вважає доволі перспективними.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської облради:

«Можливо, в нас буде інноваційний проект, ми вже вам так розкриваємо чуть-чуть карти,  – це встановлення сонячних батарей. Тобто, ми маємо шукати зараз заміну дорогим енергоносіям. Самий час і життя вимагає від нас якихось інноваційних в цій проблемі рішень. Я навіть не надіюся, а переконаний, що в нас будуть гарні результати».

Додамо, третю фазу Проекту в Україні впроваджуватимуть протягом 4 років. Загальний бюджет – майже 24 мільйони євро. Скільки перепаде  Тернопільщині, кажуть чиновники, залежить від ініціативності самих  громад. До слова, якщо раніше співфінансування з боку іноземних донорів становило майже половину, то тепер, каже Василь Хомінець – близько 70 відсотків. Решта ляже на плечі громади та місцевого бюджету.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top