Ви знаходитесь: Головна / Новини / Оточення під Іловайськом можна було уникнути?

Оточення під Іловайськом можна було уникнути?

Бою під Іловайськом можна було уникнути. Такого висновку дійшла слідча комісія, створена у Верховній Раді для з’ясування обставин трагедії. Чи є винні у цьому страшному бою і чи нестимуть вони відповідальність, знають наші кореспонденти.

Щоб з’ясувати обставини і знайти винних в бою під Іловайськом, у якому, за попередніми даними, загинуло близько тисячі українських бійців, у Верховній Раді працювали дві тимчасові слідчі комісії. Перша встановила, що гроші, виділені військовим структурам у той час, «зависали у повітрі». Зокрема, прикордонна служба використала лише 35 відсотків наявних коштів, Міноборони – близько 65 відсотків.

ОЛЕКСІЙ КАЙДА, член тимчасової слідчої комісії ВР щодо використання коштів силовиками:

«Ті кошти, які виділяє держава, які виділяє український народ для того, щоби відродити нашу армію, вони певним чином десь зависають. І, відповідно, за результатами роботи цієї першої комісії, ми скерували документи до Генпрокуратури, до СБУ для того, щоби розібралися в цих непорядках».

Висновки другої комісії, яка встановлювала безпосередньо причини трагедії, також невтішні. Як з’ясувалося, військовокомандувачі доклали недостатньо зусиль, щоб уникнути жахливої трагедії.

ОЛЕКСІЙ КАЙДА, член тимчасової слідчої комісії ВР щодо використання коштів спецпідрозділами:

«Вияснялося, що можливо було уникнути цієї трагедії, цього оточення, натомість вище керівництво Міністерства оборони, Збройних Сил України, Генерального штабу не вживало достатніх заходів для того, щоби можна було уникнути цієї трагедії. Недостатньо працювала наша розвідка, недостатньо працювала контррозвідка».

Багато питань, наголосив Олексій Кайда, залишилися без відповідей. Наприклад, чому в Іловайському котлі тоді постраждали в більшості добровольчі батальйони? Чи понесе відповідальність військове керівництво за допущені помилки? Усі матеріали по цій справі слідчі комісії передадуть Верховній Раді. То ж парламент вже нового складу повинен заслухати звіти і довести справу до логічного завершення.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top