Ви знаходитесь: Головна / Новини / Пам’ятник Битви під Годовом відреставрували
Пам’ятник Битви під Годовом відреставрували

Пам’ятник Битви під Годовом відреставрували

На Зборівщині відновили пам’ятник сімнадцятого століття. Монумент був споруджений у селі Годів, де 320 років назад польські гусари перемогли татарське військо. За майже 4 століття пам’ятник зносився. І тому, аби вшанувати свою історію, ще з літа польські реставратори його відновлювали.

Неодноразово наша земля була свідком кривавих боїв і військової звитяги. Яскравим прикладом стала і битва під Годовом. Це – невелике село на Зборівщині. У далекому 1694-му польські гусари перемогли тут багатотисячне татарське військо. І через рік, у пам’ять цієї події Ян III Собеський встановив монумент.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА

«Це пам’ятник – це не є там польський або український пам’ятник, він спільний. Спільний монумент, який вшановує відвагу воїнів. Тим більше, досить такі унікальні ситуації, коли невелика кількість воїнства протистояла величезній орді».

За майже 4 століття монумент дуже зносився. І, аби вшанувати українсько-польську історію, наші сусіди вирішили його відреставрувати.

ГЕРАРД ПОКРУШИНСЬКИЙ, радник міністра Республіки Польща у Києві

«Ця подія – це відкриття цього пам’ятника – це є приклад дуже плідної співпраці польсько-української. Небагато таких битв, де 400 людей могло здолати 40 тисяч».

У підручниках з історії про Годівську битву не вказано нічого. Та реконструкція монументу, розповідає віце-консул Польщі, буде стимулом її переписати.

КШИШТОФ ВАСИЛЕВСЬКИЙ, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у м. Луцьк

«Годів так не всі знали, а зараз всі будуть знати. В мене є така думка, щоби діти з Польщі приїжджали сюди, і так разом спільно з українськими дітьми вчили історію польську та українську».

Планують поляки відновити й інші історичні пам’ятки на території України. І наступним може стати замок у Поморянах.

Автор: Олена Юрик

1 коментар

  1. Відносини з відкриття відреставрованого пам`ятника битви під Годовом:
    http://www.kijow.msz.gov.pl/uk/news/320_rokiv_peremogi_pod_godovom__vidkrytia_vidrestavronnogo_pamiatnika_bitvi

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top