Ви знаходитесь: Головна / Новини / Почесним доктором технічного університету став француз

Почесним доктором технічного університету став француз

Співпраця між місцевим політехнічним вишом та Університетом П’єра та Марії Кюрі, що в Парижі, триває уже 10 років. І сьогодні один із професорів французького навчального закладу завітав у Тернопіль. Чим особливий візит іноземця, дивіться в сюжеті.

За 10 років технічний виш, розповідає його ректор, налагодив співпрацю з багатьма іноземними навчальними закладами. Та чи не найбільш продуктивними є стосунки із паризьким Університетом П’єра та Марії Кюрі.

ПЕТРО ЯСНІЙ, ректор ТНТУ ім. І. Пулюя

«Це наукові дослідження, результатом яких є публікації в багатьох міжнародних журналах з високими імпакт-фактором. Це і стажування науковців в Університеті П’єра та Марії Кюрі. Це проведення спільних наукових досліджень. А також це мобільність студентів за програмою подвійних дипломів».

МИХАЙЛО ПЕТРИК, директор Центру франко-української наукової кооперації і підготовки персоналу ТНТУ

«Зараз в нас на кафедрі в університеті ми такій співпраці приділяємо дуже велику увагу».

Від тепер, кажуть в технічному виші, їхні першокурсники будуть вивчати дві іноземні мови. Серед яких і французька. Це, пояснюють, допоможе студентам вільно спілкуватись із колегами з-закордону та розвиватись науково. Рада співпраці з Україною і французька делегація. Сьогодні з візитом вони приїхали у Тернопіль.

ЖІЛЬ МАМЕЦ, аташе з наукового і університетського співробітництва Посольства Франції в Україні

«Десять лет совместные проекты ведутся между профессорами Тернопольського университета и Университета Пьера и Марии Кюри в Париже. Она должна поддерживаться с помощью совместных магистерских программ, совместных кандидатских диссертаций, тепер уже PHD для нового закона».

Завітав у Тернопіль також один із професорів паризького вишу Жак Фресар. В Україні, розповідає науковець, він уже вп’ятнадцяте, та цей візит особливий. Сьогодні французькому професору вручили диплом почесного доктора технічного університету.

ЖАК ФРЕСАР, професор Університету П’єра та Марії Кюрі (Франція)

«Найкраще запам’яталася це дружба, дружні відносини і прихильність, приємність українців. А саме найбільше – це науковий рівень студентів, яких я зустрів тут».

Ступінь почесного доктора за всю історію університету, розповідає його ректор, присвоїли всього трьом науковцям. Серед них і Жак Фресар.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top