Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Слова Шухевича актуальні сьогодні

Слова Шухевича актуальні сьогодні

2-томник про Романа Шухевича презентували тернополянам. Видання щойно побачило світ. Детальніше дивіться далі.

Професор Київського національного університету імені Шевченка, доктор історичних наук Володимир Сергійчук – автор не одного видання про відомих українських діячів. Зокрема, до 120-річчя з Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, за ініціативи голови тернопільського осередку «Батьківщини» Василя Деревляного, письменник на архівних матеріалах підготував 2-томник про архієпископа. Це сприяло вшануванню пам’яті священнослужителя на державному рівні.

ВОЛОДИМИР СЕРГІЙЧУК, автор 2-томного видання про Р. Шухевича:

«Коли Верховна Рада пробувала проголосувати Постанову про відзначення Патріарха Йосифа Сліпого на державному рівні, то та Верховна Рада провалила. Коли появилася книжка, Деревляний вийшов на трибуну Верховної Ради, показав 2 томи документів КГБ про Сліпого і Верховна Рада проголосувала скільки, Василь Тимофійович? 371 по-моєму».

Двотомник про Шухевича вперше випустили у 2007-му до 100-річчя з Дня народження головнокомандувача УПА. Цього року, напередодні Дня українського козацтва, вирішили повторно видати книгу, яка тоді мала чималий попит.

ВОЛОДИМИР СЕРГІЙЧУК, автор 2-томного видання про Р.Шухевича:

«Оце ми вчора ІІ том закінчили. Я з лекцій прямо в машину, в друкарню, забрали те, що готове, і привезли до Тернополя, щоб сьогодні, в День Покрови, ця книжка була у вас».

На Покрови видання презентували також у Ланівцях та в Антонівцях, на Шумщині. Як наголосив автор, матеріали книги – особливо актуальні сьогодні.

ВОЛОДИМИР СЕРГІЙЧУК, автор 2-томного видання про Р. Шухевича:

«Останній документ за підписом Романа Шухевича, він говорить про те, що українці повинні звертати увагу на Схід. Тобто це нам заповіт Романа Шухевича про те, що ми маємо працювати зі Сходом. На жаль, наша влада 23 роки фактично кинула Схід на поталу».

В рамках презентації, партійна організація ВО «Батьківщина» подарувала видання тернопільським ветеранам Української повстанської армії.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top