Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернополянин видав «Повстанську абетку»

Тернополянин видав «Повстанську абетку»

Про історію ОУН-УПА можна дізнатись із дитячої книги. Тернополянин видав «Повстанську абетку». Героями якої стали не лише українські партизани, а й Путін, Янукович та Азаров.

Кілька днів тому російські журналісти зробили сюжет про видану тернополянином «Повстанську абетку». Кажуть, ще змалку навчають українців згідно з кращими бандерівськими традиціями. До таких закидів сусідньої держави, розповідає автор видання Олег Вітвіцький, ставиться з іронією.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, автор «Повстанської абетки»

«І вважаю, що це більше пропагандистський сюжет, ніж він відповідає дійсності. «Повстанська абетка» підручником не є. Це є книжка для читання. Вона в школах не вивчається».

Якісної дитячої літератури дуже мало, пояснює Олег Вітвіцький. Тому вирішив поєднати приємне та корисне – розповісти малечі про історію повстанської армії в роки Другої світової війни.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, автор «Повстанської абетки»

«На кожну літеру є якісь слова, які починаються з цієї літери. Наприклад, там на букву «З» є слово зорець, є там зв’язкова, є збір».

Є в абетці також згадка про героїв Небесної Сотні.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, автор «Повстанської абетки»

«Так само на букву «Н», де основне слово «наскоки», ми ще додали згадку  про Небесню Сотню».

Перше видання «Повстанської абетки», розповідає її автор, припало якраз на період Майдану. Зараз українців знайомлять із вже другою версією книги.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, автор «Повстанської абетки»

«Ми «Повстанську абетку» називаємо абеткою, народженою революцією. Тому що вперше вона була надрукована наприкінці листопада минулого року. І фактично першого грудня мала відбутися у Києві на Форумі українських справ її презентація. На жаль, співпало це, чи не на жаль, з тими подіями Революції гідності. Презентації вона ще фактично не мала».

Героєм «Повстанської абетки» є український вояка Алярмик. Але зустріти у книзі можна також відомих усім Путіна, Януковича та Азарова.

ОЛЕГ ВІТВІЦЬКИЙ, автор «Повстанської абетки»

«Тут, бачите, Медведчукович і Хазаров тікають. Тут Адольфик і Йосипко бавлять маленького Ліліпутіна».

Друге видання «Повстанської абетки» її автор вирішив розповсюдити безкоштовно. Також кілька сотень примірників, каже Олег Вітвіцький, планує передати школярам Сходу.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top