Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернопільський художник популярний в Італії

Тернопільський художник популярний в Італії

Творчість тернопільського художника стала відома завдяки італійцю. Організація виставок, стимул до малювання – так нашому земляку сприяв іноземний колекціонер, який представив роботи Піпана в його місті.

Він познайомився з ним більше, ніж десять років тому. Його творчість так вразила італійця, що останній взявся презентувати її загалу.

П’ЄРО Д АЛЬФОНСО, колекціонер (Мілан, Італія) :

 «Я познайомився з багатьма художниками не тільки в Тернополі, а й в Одесі. І це були не тільки художники радянського періоду, а й також художники-десиденти. Але творчість вашого тернопільського художника мене вразила більш за все».

Саме завдяки П’єро та його дружині, яка родом з Тернополя, картини Михайла Піпана побачили в Одесі та різних куточках Італії. Вони показують іноземцям життя українців радянського періоду.

АЛІНА ЯВОРСЬКА, дружина П’єро Д Альфонсо:

«Піпан був дуже скромний як художник. Він ніколи не виставлявся так і ніколи в нього не було таких персональних великих виставок. І після того, як ми зробили йому виставку в Одесі, він дуже мав великий успіх. І дуже багато картин ми, до 100 картин, повезли в Італію і робили йому виставку в Мілані, в Тоді, в Ліворно, Амасса, багатьох-багатьох містах».

Кілька років тому італійська сім’я подарувала картину Михайла Піпана Тернопільському художньому музею. Проте сьогодні вперше в його стінах презентувала десятки робіт земляка.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«Ми виховані фактично на цьому живописі, на цьому соцарті. І для нас нічого нового. А для Італії це було, все таки, відкриття. Крім того, що тут ми не бачимо такої ідеологічної спрямованості: тут є пейзажі, тут є натюрморти, тут якісь жанрові картини, які малював Піпан. Але вони по своїй техніці дуже цікаві і нагадують, напевно, італійцям італійський неореалізм Готузо, Піценатто».

Виставку робіт Михайла Піпана в Тернополі презентували до його 80-річчя, яке відзначатимуть у квітні наступного року.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top