Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопіль буде з теплом
Тернопіль буде з теплом

Тернопіль буде з теплом

У домівках тернополян буде тепло. Попри встановлені державою ліміти на споживання газу в нашому місті, обігріти помешкання можна. Хорошу альтернативу російському паливу під час зустрічі з директором «Тернопільтеплокомуненерго» запропонував кандидат у народні депутати по місту Тернополю Іван Ковалик. До нього звернулися з пропозицією словацькі інвестори, які готові вкладати грантові гроші в утеплення домівок в Україні, зокрема, в нашому місті. Керівництву «Теплокомуненерго» така ідея сподобалась.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільтеплокомуненерго»:

«І не треба нам думати про ті котельні, можна забути про них. І мережі тоді б ми спокійно робили, бо вони дійсно розвалюються, не тому, що вони багато втрачають, а тому що ми боїмося, ми от кожен рік, Ви бачите, все більше і більше копаємо».

При утепленні будинків, їх треба буде менше опалювати, а отже – мешканцям доведеться платити за це менше грошей. Така ідея у європейців, зазначає Іван Ковалик, виникла через агресію Росії щодо України.

ІВАН КОВАЛИК, кандидат в народні депутати від «Народного фронту» по виборчому округу м. Тернопіль:

«Тому що багато хто розуміє, що це є наша спільна справа. І це, фактично, є один із видів тієї війни, яку веде Росія проти України. Також лімітується постачання газу в країни Європи, щоб ми реверсом не могли його повернути. Дальше наше майбутнє в цій галузі буде залежати від того, наскільки ми зможемо модернізуватися. Кожна країна це проходила, особливо пострадянська країна, яка вийшла з соціалістичного союзу. Ми це мусимо пройти і дійсно навести порядок в цій галузі».

Ще одним кроком на шляху до відмови від російського газу є перехід на альтернативні види палива. Зокрема, одна з тернопільських котелень вже почала працювати на твердопаливних матеріалах. Іван Ковалик вважає, що таку практику варто продовжувати.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top