Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / У с. Ст. Олексинець економлять завдяки європроектам

У с. Ст. Олексинець економлять завдяки європроектам

У селі на Тернопільщині вже рік економлять гроші та енергію. Завдяки участі в європейському проекті, встановили енергозберігаючі ліхтарі. Що це дало селу, розкажемо в наступному сюжеті.

Село Старий Олексинець, Кременецького району вже двічі брало участь в проекті Євросоюзу та Програми розвитку ООН. І обидва рази громаді вдалося здобути непогані результати. Після першого проекту замінили вікна та двері в місцевій школі на енергозберігаючі. Це обійшлося у 178 тисяч гривень. Половину грошей дали партнери проекту, 45 відсотків – з районного бюджету, 5 – з місцевого. Наступного разу Старому Олексинцю оплатили 70 відсотків вуличного освітлення з відновлюваними джерелами енергії.

МАРІЯ ДОВГОПОЛЮК, директор школи с. Ст. Олексинець:

«Набагато відчутно, що в школі змінився температурний режим, що в школі тепло, діти задоволені, перевдягаються, перевзуваються в школі. І батьки задоволені. Коли вже встановлювали в селі світильники на сонячних панелях, то вже люди повірили в свої сили і вже дружно взялися, і другий проект нам вже пішов легше, бо ми вже мали трошки більше досвіду і віри в свої сили».

Система вуличного освітлення, каже сільський голова, повністю виправдала витрачені на неї гроші.

ВОЛОДИМИР ДОВГОПОЛЮК, сільський голова с. Ст. Олексинець:

«Вже от буде рік, як вона працює. Стороннього втручання вона не потребує, затрат електроенергії вона не потребує, вона повністю автономна. Там входить в комплект: сонячна батарея, акумулятор, контролер, датчик руху і світильник на світлодіодах. Фактично система 12-вольтова. Вона безпечна, скажем так. І малі затрати енергії».

Громада Старого Олексинця не проти брати участь у проектах Євросоюзу та ООН й надалі.

ВОЛОДИМИР ДОВГОПОЛЮК, сільський голова с. Ст. Олексинець:

«Участь в таких проектах – фактично єдиний шлях зробити хоч невеличкий розвиток, якісь кошти йшли в село, щось вкладалося, для покращення життя, добробуту, скажем так, села».

У Тернопільській облдержадміністрації наголосили, що приклад участі в подібних проектах розвитку варто брати й іншим селам Тернопільщини.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top