Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі відбулись змагання із картингу

У Тернополі відбулись змагання із картингу

Вони тільки-но пішли в перший клас і вже вміють водити автомобіль. До того ж, гоночний. У Тернополі відбулись змагання із картингу. З’ясовували, хто швидший, юні водії у парку «Топільче» на найдовшій, до слова, у Західній Україні трасі.

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«Ще зовсім маленькі хлопчики та дорослі юнаки приїхали у Тернопіль з усієї області, аби покататись на незвичному транспорті».

Картинг – це змагання на невеликих гоночних автомобілях. І багато професійних водіїв таких, як, для прикладу, Міхаель Шумахер, свою кар’єру розпочинали саме з катання на картах. Тому, діти розповідають, це для них не просто хобі, а справжній спорт. Відтак, до змагання віднеслись з усією відповідальністю.

МАКСИМ, тернополянин

«Закручував сідушку, ставив глушник, фільтр, ну, і там багато чого вже стояло, дуги оці бокові , защиту цепі, колеса міняв, тормоза і все».

Наймолодшим гонщикам – шість, найстаршим – вісімнадцять років. Одні на картах катаються нещодавно, інші – вже професійні спортсмени.

ЙОСИФ КОХАН, директор обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді

«До нас приїхало дванадцять команд, шістдесят учасників зі всієї області. Це районні позашкільні заклади і також команда нашого центру».

Хто швидший, юні водії з’ясовували в парку «Топільче» на найдовшій, до слова, у Західній Україні трасі.

БОГДАН КРАВЧУК, головний суддя

«Вони спочатку проходять жеребкування, вибирають собі стартове місце. Потім стартують. А другий раз, другий старт вони роблять, тому що в нас проходяться три етапи. Другий старт в нас вже йде по завершенні фінішу, якщо він стартував шостий, а прийшов перший, то він вже цього разу стає на перше місце».

Аби досягнути успіху, розповідають учасники змагання, головне – не боятися швидкості.

МАКСИМ, тернополянин

«Треба бути уважним і обов’язково не боятись швидкості, ну, і сили тримати для того, щоб їздити».

А боятися таки є чого. Максимальна швидкість, яку може розвивати карт, становить двісті шістдесят кілометрів за годину. Та це ще більше привабило дванадцятирічного Сашка. Кататись на карті, розповідає хлопець, розпочав одночасно з навчанням у школі. Зараз юний гонщик – кандидат у майстри спорту.

ОЛЕКСАНДР, приїхав із м. Чортків

«За команду Чернівці, але зараз, на даний момент, її немає, то мушу за Чортків. – А де катаєшся в Чорткові? – Немає там траси, немає, де їздити. Приїжджаю на день раніше до гонки та й тренуюсь цілий день».

З усією серйозністю, яка притаманна справжнім спортсменам, про результати заїзду розповідає і одинадцятирічний Тарас.

ТАРАС, приїхав із м. Чортків

«– Цей круг погано проїхав. – А чого? – Занесло і викинуло з траси».

Аби гідно розвинути картинг, в Україні не вистачає трас. Відтак, діти жаліються, аби покататись повинні приїздити з усієї області у Тернопіль.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top