Ви знаходитесь: Головна / Новини / Що робити рідним, якщо боєць АТО потрапив у полон

Що робити рідним, якщо боєць АТО потрапив у полон

Дзвінки із повідомленням, що боєць потрапив у полон, в Україні стали частішими. Та попередньо панікувати не варто. Рідним шахраї телефонують, аби отримати викуп.

Повідомлення про те, що боєць потрапив у полон, може бути фейковим. У Центрі пошуку зниклих безвісти воїнів АТО пояснюють, таким чином шахраї часто виманюють у рідних гроші. В таких ситуаціях, кажуть, потрібно бути особливо пильними і перевіряти інформацію.

АЛЛА БОРИСЕНКО, засновниця Центру пошуку

«Потрібно попросити почути дитину, чи почути рідну людину, яка є. Якщо не дають почути, то хоча б дати відповідь на таке питання: як фамілія мами, як звали дідуся, як навіть звали собаку».

Якщо після дзвінка переконатись, чи справді боєць перебуває у полоні, рідним таки не вдалось. То найперше радять звертатись у Службу Безпеки України або ж безпосередньо у Центр пошуку. Ці установи також допоможуть дізнатися, чи живий військовослужбовець, та налагодити його зв’язок із рідними.

АЛЛА БОРИСЕНКО, засновниця Центру пошуку

«Зверніться на Службу Безпеки або зверніться так само в Центр пошуку. Ми вам надамо ті дані, але не потрібно висвітлювати її на телебаченні».

До засобів масової інформації у Центрі пошуку звертатись не радять. Бо якщо військовий справді перебуває у полоні, це, кажуть, може роздратувати сепаратистів.

АЛЛА БОРИСЕНКО, засновниця Центру пошуку

«Людину можуть переводити в одиничну камеру, або їх дійсно виводять на мінні поля».

Рідних, просять волонтери, надавати чітку інформацію, і обов’язково повідомляти про рубці, родимі плями чи татуювання, за якими можна розпізнати військових.

АЛЛА БОРИСЕНКО, засновниця Центру пошуку

«Прізвище, ім’я, по-батькові, число, місяць народження, де проживає, звідки призивався, статус пропавшого. От усі ці питання мають бути чітко висвітленні».

Звернутись у Центр пошуку можна за телефонами, які ви бачите на екрані (068 65 73 929, 093 31 99 420)

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top