Ви знаходитесь: Головна / Новини / Інсценували вибух у лікарні

Інсценували вибух у лікарні

Як під час вибуху балону з киснем евакуювати пацієнтів і надати їм не стільки медичну, як психологічну допомогу? На практиці навчали студентів-медиків. Для цього у психоневрологічній лікарні спеціально інсценували надзвичайну ситуацію.

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«У психоневрологічній лікарні вибухнув балон із киснем. Зараз тут відбувається евакуація як працівників, так і пацієнтів шпиталю. На щастя, це всього-на-всього добре сплановане дійство, аби навчити, як поводити себе у такій надзвичайній ситуації».

За сценарієм пацієнтів і працівників заблокувало у шпиталі. Головний лікар намагається звільнити їх, та двері заклинило. Згодом на місце події приїздять надзвичайники, які розпочинають евакуацію постраждалих.

АРСЕН ГУДИМА, завідувач кафедри медицини катастроф з курсом вiйськової підготовки ТДМУ

«Переважна більшість постраждалих – це будуть ті люди, які будуть мати порушення психіки. В принципі, це бувають дуже часто ситуації, на превеликий жаль, алгоритми реагування на такі події в нас на сьогодні немає. Але ми спільно з кафедрою неврології і психіатрії розробили алгоритм, як діяти. І сьогодні ми хочемо цей алгоритм показати нашому загалу».

Ролі лікарів та пацієнтів між собою розподілили студенти-медики. А от надзвичайники були справжні. Якраз вони навчали молодь, як діяти у випадку реального вибуху кисневого балону. До слова, майбутні ескулапи були дуже переконливими. З приміщення лікарні вони вибігали із криками та слізьми, виривались із рук надзвичайників. Одним словом, демонстрували поведінку людей із психічними розладами.

АРСЕН ГУДИМА, завідувач кафедри медицини катастроф з курсом вiйськової підготовки ТДМУ

«Кожен постраждалий з певним видом порушення психіки буде мати на собі нарукавний номер для того, щоб можна було в коментарі сказати або акцентувати увагу на його зовнішню поведінку, як він себе буде поводити. Акторами виступають наші студенти четвертого курсу, які власне проходять курс психіатрії».

Глядачам дійства, якими також були студенти і викладачі вишу, демонстрували, як правильно надавати медичну та психологічну допомогу. Для цього на території шпиталю встановили спеціальний намет, в якому, у випадку справжньої надзвичайної ситуації, постраждалі могли б отримати належну підтримку.

НАТАЛІЯ ГЕСЮК, начальник сектору психологічного забезпечення УДСНС України в області

«Згідно з наказом МНС, у нас є валіза психолога. Там є і медичні препарати, і книжечки для дітей, якщо вони потребують тієї допомоги, і релігійний куточок. Ми можемо дати каву, чай. Людині, яка в нервовому стані і палить, ми можемо запропонувати цигарки. Крім того, звичайно, йде зоровий контакт, візуальний контакт. Ми спілкуємось з людиною, ми її заспокоюємо».

Особливої психологічної допомоги потребують діти. Для них у надзвичайників свої способи підтримки.

НАТАЛІЯ ГЕСЮК, начальник сектору психологічного забезпечення УДСНС України в області

«Обняти, поцілувати, є такі певного роду тренінгові програми, які прямо на місці можна провести, щоб дитину повернути до життя і показати їй, що все продовжується».

Інсценування надзвичайних ситуацій медичних виш практикує вже вдруге. Вперше таким чином засвоювали матеріал ще у 2006 році.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top