Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / 70-річчя депортації лемків

70-річчя депортації лемків

На Тернопільщині вшанували лемків. До 70-ї річниці депортації етнографічної групи в обласному центрі провели вечір-реквієм. Побувала на ньому і наша знімальна група.

Вечір-реквієм з нагоди 70-ліття депортації лемків відбувся в Тернополі. Це вже не перший захід, присвячений ювілейній даті виселення етнографічної групи. Наприкінці серпня в місті відкрили пам’ятник депортованим лемкам. Та провести традиційний фестиваль «Дзвони Лемківщини» цього року не вдалося через події на Сході.

ІГОР ДУДА, заступник голови Тернопільського обласного товариства «Лемківщина»:

«Цього року мав бути XVI фестиваль. Але ми його не проводили. Це знак солідарності, знак того, що там, на Донеччині гинуть мирні люди, гинуть наші українські вояки, гинуть наші краяни. Між іншим, на Майдані в Києві теж дуже багато було тернополян і серед них двоє мали лемківське походження».

Також 12 жовтня відбулася звітно-виборна конференція обласного товариства «Лемківщина». На ній головою організації знову обрали Олександра Венгриновича. Керівник об’єднання пригадав період виселення із розповідей батьків та дідів і порівняв їх із сьогоднішніми подіями на Сході України.

ОЛЕКСАНДР ВЕНГРИНОВИЧ, голова Тернопільського обласного товариства «Лемківщина»:

«Ми пам’ятаємо знущання війська польського над мирним населенням. І ми чули там також і російську мову їхніх командирів. Ми пам’ятаємо 1945-46 рр. голод, холод, де десятки тисяч наших країн з Лемківщини, Надсяння, Холмщини були відправлені в степи України в колгоспний рай, в колгоспне рабство».

У вечорі-реквіємі взяли участь лемки з різних куточків Тернопільщини, східних областей, представники місцевої влади та духовенства.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top