Ви знаходитесь: Головна / Новини / Архітектурним пам’яткам Тернопільщини потрібна фінансова допомога

Архітектурним пам’яткам Тернопільщини потрібна фінансова допомога

Культурно-історичні пам’ятки на Тернопільщині потребують фінансової допомоги. Наш край славиться не лише найбільшою кількістю печер, в області є й чимало замків та палаців. Проте, вони сьогодні потребують капітального ремонту та реставрації. На даний час, в найкращому стані є лише Збаразький замок. Яка ситуація з іншими – далі.

Впродовж останніх десяти років з державного бюджету на утримання та реставрацію пам’яток архітектури виділяли мізер. Велика заслуга працівників заповідника «Замки Тернопілля», вони власними зусиллями та за рахунок меценатів, проводять відповідні роботи. Зокрема й у Вишнівецькому палаці. Там, до речі, сьогодні триває реконструкція. Зовнішні роботи завершені, тепер проводять внутрішні, впорядкувальні.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Вишнівецький замок, нас вже була розмова і з представниками Посольства Польської Республіки і з Генеральним Консулом з Луцьку, може стати дуже зручним місцем, резиденцією проведення різноманітних зустрічей, в тому числі статусних, міжнародного рівня. Він знаходиться в дуже зручному місці, на міжнародній магістралі між Кременцем і Тернополем, власне, невелика відстань від траси, яка сполучає Київ з кордоном. Відповідно, і по логістиці, і по історичній складовій, і власне по самому об’єкту, це досить зручні умови».

Проте, щоб належним чином підготувати Вишнівецький палац, потрібно розв’язати низку проблем, насамперед, з теплопостачанням, каналізацією, провести оздоблювальні роботи у внутрішніх приміщеннях. А на це треба немало грошей.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Якщо говорити тільки на впорядкування, на впорядкування парку. Заміна каналізування, теплопостачання, то мова може йти в порядку 5 мільйонів гривень. Якщо говорити дальше по оздобленню залів, відновлення підлоги, паркету, відновлення інтер’єрів, то ця сума може бути в рази більша».

Схожа ситуація і з палацом графа БадЕні, що в Коропці, Монастириського району. Він в комунальній власності і зараз в аварійному стані. Ні держава, ні місцеве самоврядування, там вже багато років, не проводили реконструкцію даху. Спеціалісти вже зробили на місці відповідні дослідження, тож якщо буде рішення Тернопільської облради розпочнуть роботи з консервації об’єкту.

На даний час, найбільш підготовлений до проведення різноманітних заходів на Тернопільщині є Збаразький замок.

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top