Ви знаходитесь: Головна / Новини / «Білі берети» проводять інструктаж на Сході

«Білі берети» проводять інструктаж на Сході

Тернопільські медики знову відправилися підтримати бійців АТО. «Білі берети» передали допомогу на Схід. Та підтримали бійців не тільки матеріально. Повезли їм ще цінніше – свої знання. Як вирушали хлопці в дорогу, дивіться далі.

Тернополянка Світлана із сином Василем принесли з дому теплий одяг. Їм він вже не потрібний, а от бійцям на Сході – ще й як. Жінка розповідає, неодноразово допомагала учасникам АТО разом з українцями в Італії.

СВІТЛАНА:

«Взяла координати рахунку на медикаменти, то я знаю, що я вже тепер буду дівчатам дзвонити, будем збирати гроші, будем відправляти на рахунок. А так нічого особливого ми там, ніякого героїзму з нашої сторони нема. Чим можем, тим помагаєм. Була дубльонка, в якій не ходим, та й віддали. Дубльонка та й мій пуховик, в який я вже не вміщаюся. Нащо буде перекидатися? Там він пригодиться. Як не пригодиться, то хай викинуть, то таке діло».

Основне, що передали медики в АТО, – автомобіль. Машину переробили і обладнали звичайним інвентарем. Це дозволить не тільки пересуватись на авто, а й перевозити ним поранених.

АНТОН РЕКУШ, член громадської організації «Білі берети»:

«Декілька носилок закріплених, крісла для медиків, або для легкопоранених. І якщо легкі поранення, то людина може сісти просто собі ззаду. Зараз цього не дуже видно, оскільки ми їдем туди, це довга дорога, люди попросили, щоб ми якісь речі добрали, харчі і т.д.».

Крім матеріальних речей, медики провели бійцям на Сході інструктаж. Навчання домедичної допомоги відбувалися на базі одного з добровольчих батальйонів, у безпечному місці, розповідають волонтери. Це вже не перший інструктаж тернопільських лікарів у зоні АТО.

ЮРІЙ СВІДЕРСЬКИЙ, член громадської організації «Білі берети»:

«Ми не можемо географічно наблизити крупні медичні центри до фронту, не можем забезпечити евакуаційними вертольотами наших людей. А те, що ми можем зробити, ми і робимо. А саме це безпосередній інструктаж першої ланки, тобто бійців. І ми переконані, що якщо кожен з бійців на автоматі, як то кажуть в народі, буде володіти навиками накладання джгута, самодопомоги, взаємодопомоги і первинним моментам наданню медичної допомоги на полі бою, це дасть можливість знизити рівень наших втрат».

Крім «Білих беретів», свою допомогу в зону АТО передав «Правий сектор».

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top