Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Встановлювати лічильники закликає «Нафтогаз»

Встановлювати лічильники закликає «Нафтогаз»

Чим більше газу ми зекономимо, тим менше доведеться купувати в Росії. «Нафтогаз» закликає утеплювати будинки і встановлювати лічильники. Це допоможе не тільки зменшити споживання газу, а й зекономити на його оплаті. Адже ціна за блакитне паливо знову зростатиме.

Уже десяток років Україна споживає менше газу. Якщо у 2004-му наша держава використовувала 75 мільярдів метрів кубічних блакитного палива в рік, то у 2013-му – трохи більше 50-ти мільярдів. Так промисловість скоротила споживання газу на 43%. Теплопостачальники – на 40. Виробничі підприємства – вдвічі. Бюджетники і населення наразі використовують майже як і в попередні роки. Зокрема, мешканці споживають в середньому 15-16 млрд. м.куб. Цього опалювального сезону Кабмін постановив спожити  70 відсотків від минулорічної норми. Адже чим менше газу використаємо взимку, тим менше доведеться купувати в Росії.

ЮРІЙ КОЛУПАЙЛО, т.в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України»:

«Від того, як ми будем економити газ, залежить, скільки газу ми будемо купляти в Російській Федерації. А ви знаєте, що ціна по контракту з Російською Федерацією висока, вища, ніж в Європі. І навіть вища, ніж та ціна, по якій ми закуповуємо сьогодні газ по словацькому реверсу».

Реверсні поставки газу та імпорт поки що залишаються на тому ж рівні. По реверсу сьогодні стабільно надходить близько 30  млн. м.куб за добу. Є газ і у сховищах, і у власному видобутку. А споживання зростає за рахунок промисловості. Обмеження населенню ж встановлюють безпосередньо в області, каже Юрій Колупайло.

ЮРІЙ КОЛУПАЙЛО, т.в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України»:

«Ці ліміти, відповідно до 296 Постанови Уряду, доводяться безпосередньо обласними державними адміністраціями споживачам по області. І НАК «Нафтогаз» не може втручатись в цей розподіл. Ми все таки перебираєм добові ліміти споживання газу. Особливо тепловики і промисловість. Населення трохи економить. А так порядка 112 млн. м.куб. ми споживаєм газу на добу. Для даного температурного режиму це забагато».

Тому газовики закликають, передусім економити в оселях. Сьогодні близько 30% будинків в Україні обладнані газовими лічильниками. А один дім з газоміром споживає в опалювальний сезон на 10-12% менше блакитного палива. Це дозволить мешканцям суттєво зекономити і на платі за газ.

ЮРІЙ КОЛУПАЙЛО, т.в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України»:

«З 1 липня в цілому по Україні піднялись. І це не останнє підняття. Тому що з 1 травня 2015 р. планується підвищення ціни на газ для теплопостачальних організацій, в т.ч. для потреб населення, виробництва теплової енергії для потреб населення».

Юрій Колупайло наголошує, тариф на блакитне паливо в Україні має бути єдиний середньозважений. Тому що сьогоднішні ціни призводять до неекономного використання газу споживачами, населенням.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. Алексей

    Счётчики это хорошо, а кого вызвать для проверки качества поступающего к потребителю ” газа “? Это не газ, а какая то смесь. Горит, а не греет, но счётчик считает.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top