Ви знаходитесь: Головна / Новини / Відомо, який пам’ятник Небесній Сотні буде у Тернополі

Відомо, який пам’ятник Небесній Сотні буде у Тернополі

Сьогодні, на річницю Євромайдану, визначились і з пам’ятником її Небесним Героям. Серед п’яти представлених макетів обрали кращий. Він уже наступного року височітиме майже у центрі міста.

Обрати пам’ятник Небесним Героям спочатку мали намір тридцятого листопада, та потім дату перенесли на двадцять перше. Цей день, каже заступник міського голови, для української історії вже став символічним.

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя

«За збігом, напевне, обставин або за Божим велінням всі події – і Майдану першого, і другого Майдану – відбувались 21 числа, 21 листопада. Такий для України особливий день. Ми якось над цим не задумувались. Тому саме в цей день хотіли поговорити про основне для міста, тому що місто все було тут на майдані, в Києві на майдані. Сьогодні тернополяни кладуть свої життя в зоні АТО. Люди гинуть за незалежність України».

Серед п’яти представлених макетів, на думку журі, вони обрали кращий. Переможцем став пам’ятник-фонтан. Він, каже міський голова, найкраще підходить до концепції Площі Героїв Євромайдану, яку, до слова, також мають оновити.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Визначили один єдиний проект, який, на думку більшості, найбільше підходить, але його взято за основу з тою умовою, що буде врахована думка і пропозиція архітекторів, скульпторів, художників. І буде доопрацьовано даний ескіз. Скульптор-художник Лоїк Григорій Іванович, місто Тернопіль, концепція громадського простору Площа Героїв Євромайдану, архітектор Чуйко Кирило Ярославович, місто Тернопіль».

Оновлений монумент Небесній Сотні тернополяни зможуть побачити вже наступного року.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top