Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Україні хочуть відмовитись від сиротинців

В Україні хочуть відмовитись від сиротинців

В Україні хочуть відмовитись від сиротинців і для цього вже впроваджують програму під назвою «Відкриваємо двері дітям». Ця кампанія спрямована на відмову від інтернатів та забезпечення виховання всіх дітей в сім’ях або в умовах наближених до сімейних. Реалізовується вона у дванадцяти країнах світу і, зокрема, в нашій державі. Чому сиротинці стали не потрібні розповімо в сюжеті.

Близько вісімдесяти тисяч дітей в Україні живуть в інтернатних закладах різного типу. І лише двадцять відсотків з цього числа мають офіційний статус сироти. Решта вісімдесят, це ті, в кого є один чи двоє батьків, або ж родичі. Перебувають в інтернатах вони через те, що рідні від них відмовилися, так би мовити «за заявою». Причиною здебільшого є бідність. Але таке виховання на дітей впливає негативно.

КАТЕРИНА ЧЕЛЬЦОВА, представник БО «Надія і житло для дітей» в Україні:

«Наш досвід роботи з дітьми в інтернатах і з випускниками інтернатів показує, що лише близько 10% випускників інтернатних закладів соціалізуються після закінчення інтернату. Всі інші 90% це ті, хто є в групі ризику. Хто потрапляє в тюрми, хто стає жертвами торгівлі людьми чи інших незаконних речей».

Адже, дитина яка живе в інтернаті не отримує найголовнішого – любові, батьківського піклування та уваги. Не вчиться адаптовуватись до реального життя, переконує Катерина Чельцова. Саме розвиток індивідуальності найбільше впливає на майбутнє становлення дитини. Та й сама інтернатна система – застаріла, кажуть фахівці.

КАТЕРИНА ЧЕЛЬЦОВА, представник БО «Надія і житло для дітей» в Україні:

«Держава витрачає багато коштів на подолання наслідків інтернатного виховання і держава витрачає багато коштів на підтримання самої системи. За нашими підрахунками, це приблизні дуже цифри, але це близько 5,7 млрд. гривень щороку, які йдуть на фінансування інтернатних закладів».

Проте, не всі гроші йдуть на дітей. Більшість витрачається на утримання самого інтернату: комунальні послуги, зарплати працівникам та інше. Щоправда самим вихованцям закладів потрібне насамперед спілкування з людьми.

КАТЕРИНА ЧЕЛЬЦОВА, представник БО «Надія і житло для дітей» в Україні:

«Система лише забезпечує їм дах над головою, харчування, базову освіту, не даючи того, що потрібно для розвитку особистості це розуміння важливості індивідуальності. Інтернатна система побудована по принципу урівняння. Всі діти живуть за одним розкладом, всі діти харчуються за одним складеним меню, всі діти виконують кожен день один і той же розпорядок роботи і мова тут про індивідуальність не ведеться».

Програма «Відкриваємо двері дітям» спрямована якраз на те, щоб вихованці інтернатів жили у сім’ях і щоб у них були батьки, а відтак увага та спілкування. І таким чином, вдасться відмовитись від сиротинців.

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top