Ви знаходитесь: Головна / Новини / Голодомор у світлинах представили тернополянам

Голодомор у світлинах представили тернополянам

У складні для України часи нагадати про не менш трагічну сторінку в її історії вирішили фотоматеріалами. Виставку архівних світлин і документів до чергової річниці Голодомору відкрили в «Перемозі».

До чергової річниці Голодомору 1932-33 рр. українцям показали фотоматеріали того періоду. Виставку, присвячену цим подіям, всеукраїнське об’єднання «Свобода» презентувало у різних містах України. У Тернополі відвідувачі експозиції мали змогу побачити більше двох десятків фоторобіт.

РОМАН НАВРОЦЬКИЙ, голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода», ініціатор виставки у Тернополі:

«Більше 20 плакатів на різну тематику. Я переконаний, що це був своєрідний етноцид, адже знищувалася тільки українська нація. Це повинен знати кожен українець, це повинно знати молоде покоління, студентство, яке ми зараз будемо залучати, показувати, розказувати, аби українську історію знав кожен. Щоби будувати нове, треба пам’ятати попереднє».

Молодь, для якої, в першу чергу, демонстрували архівні документи, запевнила, що такі матеріали спонукають замислитися над життєвими цінностями.

ЮЛІЯ ВИГОНСЬКА, студентка Галицького коледжу:

«Треба цінувати те, що ти маєш в житті: кожен кусочок хліба, кожна щаслива хвилинка життя – вона в тебе є, і ми цьому раді. Складається так, що в більшості студентів формуються зовсім інші цінності, тобто відвідати якесь кафе, відвідати якийсь бар чи клуб – для них це розвага. Насправді, якщо поринути дещо  минуле, в нашу історію, ти розумієш, що трошки не те ми зараз цінуємо».

ЮРІЙ ЧУБЕЙ, студент Галицького коледжу:

«Навіть якщо питання не голоду, то все рівно люди терплять, просто їм важко на душі, на серці, там люди гинуть на Сході, відповідно. Я вважаю, що ситуація повторюється і це дуже складно для нас. Але потрібно єднатися. Потрібно триматися. Не падати духом. І все буде в Божих руках, звісно».

Про те, що події 30-х років частково повторюються і сьогодні, кажуть не лише студенти. Історики відкрито заявляють, що тодішній Голодомор безпосередньо відобразився в сучасних реаліях.

БОГДАН ХАВАРІВСЬКИЙ, історик:

«Залишилися їхні будівлі, залишилися їхні городи, а людей-українців немає. Заселяли ким? Росіянами, байдужими до України, до її долі. І тому недаремно сьогодні повторюється щось подібне».

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови Тернополя:

«Людина голодна, як кажуть, ситу ніколи не зрозуміє. Тому це уроки не тільки пам’яті, уроки, які не тільки пов’язані з духовним початком, а урок, який застерігає кожного, що і голод, і війну в Україні, яка сьогодні ведеться, викликала одна і та сама нація».

Фотовиставка до річниці Голодомору діятиме в Українському домі «Перемога» до 30-го листопада. Оглянути її можна щодня з 10 до 18 год.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top