Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Для захисту від лихоманки Ебола треба нові медзасоби

Для захисту від лихоманки Ебола треба нові медзасоби

Санепідеміологи Тернопільщини готові зустріти лихоманку Ебола. Бути у всеозброєнні працівників санстанції вчать на тренінгах. На одному з них побувала і наша знімальна група.

В робочий день у дворі тернопільської санепідслужби працює дезінфекційна камера. Її привезли сюди, аби показати епідеміологам, як дезінфікувати матеріали, що контактували з хворим на лихоманку Ебола:

«При доставці речей, матеріалу, один з працівників заходить в камеру і від другого працівника приймає матеріал. Після розкладки термометрів закладаються біотести, біологічні тести, де є біологічний матеріал, культура, яка повинна загинути при температурі 98 С і експозиції – 30 хв. Як це все закладено, працівник виходить».

Днем раніше тернопільських епідеміологів вчили працювати з одягом хворого.

СТЕПАН ДНІСТРЯН, директор Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби:

«Лікар і помічники, які повинні працювати у вогнищі особливо небезпечної інфекції, зокрема, в вогнищі лихоманки Ебола – вчора наші лікарі демонстрували, як правильно одягати одяг, як правильно працювати з хворим, як правильно знімати одяг, щоб самому не стати об’єктом зараження від цієї небезпечної хвороби. Тому що хвороба дійсно надзвичайно серйозна і дуже контагіозна, дуже заразна».

Епідеміологи заспокоюють, наразі ні на Тернопіллі, ні в Україні загалом випадків лихоманки Ебола не зареєстровано. Проте готовими варто бути як професійно, так і матеріально. Медичним інвентарем санепідслужба забезпечена. Хоча зі зміною вимог, необхідні засоби часто стають застарілими.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, начальник відділу епідеміології Головного управління Держсанепідслужби області:

«Докуповуємо ці протичумні костюми оновлені такі для того, щоби, наприклад, дійсно бути захищеними. В принципі, ми старалися. Відповідно, багато що вже придбано там: і деззасоби, і різні ємності для того, щоб замочувати. В нас дещо було. Наприклад, лабораторія особливо небезпечних інфекцій в нас була забезпечена протичумними костюмами І типу. А тут дещо. Тому що все міняється».

Нагадаємо, лихоманка Ебола – це гостре захворювання з підвищеною кровоточивістю. Часто має смертельні наслідки. Вперше спалахи лихоманки зафіксували в Африці близько 40-ка років тому. Профілактика хвороби досі не розроблена. Хворих негайно ізолюють, і обслуговують їх, дотримуючись суворих засобів безпеки.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top