Ви знаходитесь: Головна / Новини / Керівник громадської організації проти журналіста

Керівник громадської організації проти журналіста

За перешкоджання журналістській діяльності у Тернополі розпочали кримінальне провадження. Кореспондента сайту «Доба» затримали герої однієї з його публікацій. Пригода завершилася візитом у відділок. Що саме відбулося, дізнаєтеся із сюжету.

Ввечері, 20 листопада журналіст сайту «Доба» незаплановано зустрівся з героєм своєї статті «Міліція, гроші та підроблений підпис. В Тернополі одеська ГО збирає гроші для АТО». Останній шукав керівника інтернет-ресурсу, щоб з’ясувати походження такої публікації. Розмова на вулиці перейшла в офіс організації, керівником якої і був цей чоловік. Коли гість не показав господареві свій паспорт, а той не давав журналісту вийти з приміщення, обидва взялися викликати міліцію.

НАЗАРІЙ НАДЖОГА, журналіст:

«Чого ви дзвоните на мобільний номер тел., давайте викличемо 102 для зясування, хто я такий. Він каже: ні, ні, не треба. Я кажу: чого не треба? Давайте викличу. Я набрав по лінії 102. При чому зразу, коли я набирав, він до своєї співробітниці каже: бери, знімай його на фотоапарат. Коли він ввійшов, він зразу запитав, хто викликав по лінії 102. Зайшли слідчі і зайшли також співробітники УБОЗ».

В результаті чоловіків забрали у відділок. Назарій Наджога дав свідчення. За даним фактом порушено кримінальне провадження. Міліція та прокуратура пообіцяли активно відстежувати хід слідства.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, т.в.о. начальника УМВСУ в області:

«Розслідування проводиться. Хочу всіх запевнити, що розслідування буде об’єктивне, повне. В нас категорія таких кримінальних проваджень знаходиться на контролі як і в обласній міліції, так і в Міністерстві. Нами передано було інформацію вчора на Київ. І відповідно, проведено необхідні первинні слідчі дії за цією подією».

ЛЕСЯ ГУРЕЦЬКА, прес-секретар прокурора Тернопільської області:

«Прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому міліцією, за ст. 146 Кримінального кодексу України та 171 ККУ – це незаконне позбавлення волі і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Вам вже Назар всі подробиці розказав. Тільки додам, що хід розслідування перебуває під особистим контролем прокурора області і про всі деталі розслідування пізніше ми вам повідомимо».

Публічно розслідувати та притягнути винних до відповідальності правоохоронців попросив і міський голова Тернополя. Адже цей випадок є неприпустимим для нашого міста і України загалом, йдеться на сайті мерії.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. Тернополянка

    хто розслідує дане кримінальне провадження, слідчі, які допитують свідків в своїх кабінетах, закривають кабінети і заставляють під погрозами підписувати те, що їм необхідно, хіба такі слідчі можуть проводити щось об’єктивно???

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top