Ви знаходитесь: Головна / Новини / Люстровані чиновники не займатимуть держпосад протягом 10 років

Люстровані чиновники не займатимуть держпосад протягом 10 років

Перша хвиля люстрації держпосадовців – завершена. Закон «Про очищення влади» вже має певні результати. Та на цьому люструвати чиновників не припиняють. Детальніше про очищення з уст тих, хто відповідає за цей закон і хто є його безпосереднім учасником – у нашому сюжеті.

Закон «Про очищення влади», який вступив у дію 16 жовтня цього року, вже показав перші результати. Початковий, автоматичний етап люстрації залишив без роботи чимало посадовців, які займали високі державницькі посади при Януковичу довше, ніж один рік. Дані про всіх звільнених у рамках цього закону, внесли в єдиний реєстр.

ІГОР АЛЕКСЄЄВ, заступник міністра юстиції України:

«354 особи внесено в цей реєстр. Він у відкритому доступі. І всі можуть пересвідчитись, на якій посаді особа перебувала в момент звільнення. Щодо жодного з суддів цей закон не застосований, оскільки був визначений чіткий перелік посад, які підпадали під автоматичну так звану люстрацію. Суддів там серед цих посад не було».

Як пояснив Міністр Кабміну Остап Семерак, суддів, як і правоохоронців перевіряють за певними критеріями.

ОСТАП СЕМЕРАК, Міністр Кабінету Міністрів України:

«Очищення серед суддівської номенклатури, назвемо це так, там є додаткові заходи перевірки: чи не приймав кожен суддя якогось рішення в період Революції Гідності, яке би обмежувало чи заважало здійсненням волевиявлення своєї позиції».

Інші державницькі органи, які не лише потрапляють під люстрацію, а й проводять її, прозвітували про зроблений перший етап. Зокрема, у фіскальній службі звільнено 73 працівники. Ще до того, як закон вступив у дію, 20 фіскалів написали заяви на звільнення за власним бажанням. Але і їх, запевнили посадовці, при подальшому працевлаштуванні на державні місця, перевірятиме люстраційний комітет. Та й норма закону про заборону займати держпосади наступні 10 років на них також поширюється.

Натомість під час 2-го етапу перевірятимуть майно чиновників.

ІГОР БІЛОУС, голова Державної фіскальної служби України:

«Перевірка здійснюватиметься фахівцями департаменту доходів і зборів з фізичних осіб та підпорядкованими територіальними підрозділами за спеціальним алгоритмом. Алгоритм дозволяє виявляти недостовірність вказаних в декларації відомостей про наявність у суб’єктів декларування майна, майнових прав та майна, набутого за час перебування на відповідних посадах, у відповідності доходам, отриманих різними способами».

Щороку департамент доходів і зборів проводив в межах 80 тисяч спецперевірок. На другій хвилі люстрації їх прогнозують близько мільйона. Відповідно, збільшать кількість працівників цього департаменту.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top