Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Митці продовжують творити і під час війни

Митці продовжують творити і під час війни

Не про війну, але під час неї – тернопільські митці представили роботи, написані з початку подій на Сході і донедавна. Виставку відкрили у Краєзнавчому музеї.

У такі важкі періоди, як зараз, каже художник Микола Мамчур, відчуття митця загострюються. І не важливо, на яку тему написана картина, головне те, що живописець продовжує творити. Тому своїх вихованців, каже художник, він ніколи не обмежує.

МИКОЛА МАМЧУР, художник

«Художник мусить відчувати себе вільним. От, якщо є внутрішня потреба щось зробити, він робить. А, коли вже йдеться про тематичні виставки, про тематичні роботи, це вже є програмування тої свідомості, я думаю, що це неправильно».

Власні та роботи учнів Миколи Мамчура на огляд тернополян представили у Краєзнавчому музеї. Назва експозиції символічна – «Мистецтво під час війни». Адже творити, каже художник, у важкий для України час дуже важливо. Серед багатьох різноманітних картин кілька робіт Миколи Мамчура вже ж присвячені військовій темі. Їх художник написав по приїзду зі Сходу України.

МИКОЛА МАМЧУР, художник

«Що мистецтво не замовкає під час війни, це вже дуже хороший результат. От, ви питаєте за враження. Одне враження я вам скажу, я коли бував там з Юрієм Михайловичем, мене найбільше вражає те, що наші люди, які там, це оптимісти, це мужні люди, у яких відсутня якась агресія».

Паралельно із виставкою картин свої роботи представила і фотограф Олена Моргун. Вони, на противагу живопису Миколи Мамчура, присвячені виключно темі війни на Сході. Розповіла дівчина і про фото, які зробити не змогла.

ОЛЕНА МОРГУН, фотограф

«Чесно кажучи, я коли їхала туди, я думала, що мені буде набагато простіше. От. Коли я потрапила в ті умови, я зрозуміла, що мені навіть не хочеться таке фотографувати, тобто мені було навіть незручно, коли я просила хлопців, давайте я вас сфотографую. Коли я побачила молодих хлопців, які сплять під машинами на землі цілу ніч, от, я не могла, мені не знаю, моє серце не дозволило цього зробити».

Переглянути експозицію «Мистецтво під час війни» можна до сімнадцятого листопада у Краєзнавчому музеї.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top