Ви знаходитесь: Головна / Новини / На вул. Морозенка, 7 відкрили соціальну аптеку

На вул. Морозенка, 7 відкрили соціальну аптеку

Одразу на три соціальні аптеки в Тернополі стало більше. Такі заклади зробили для соціально-незахищеного населення. На відкритті одного з них побувала і наша знімальна група.

Біля входу – кульки, дітей розважають казкові герої, лунає музика. Таким святковим було відкриття соціальної аптеки на вулиці Морозенка,7. Поки що це невелике приміщення із наявними в продажі ліками першої необхідності. З часом, кажуть представники міської влади, асортимент розширюватимуть.

ІВАН ХІМЕЙЧУК, заступник міського голови Тернополя:

«Де ви зараз знаходитеся, це є тільки початок, відкриття. І звичайно, що говорити про широкий асортимент на сьогоднішній день не приходиться. Але це є завдання, яке вони будуть ставити. І фактично весь асортимент ліків буде передбачено в цій аптеці».

Жителі мікрорайону, де відкрили аптеку, мають на неї великі сподівання. Кажуть, що у приватній мережі, за ліки доводиться платити  багато.

МАРІЯ:

«При нашій зарплаті, то бажано, аби ціни були нижчі. Ми би хотіли, щоб тут в аптеці, близько поліклініка дитяча, щоб ціни були нижчі в аптеці, для дітей. І як то є пенсіонери і всяке».

п. СТЕПАН:

«Хочеться, щоб ціни були нижчі, звичайно. – Які ліки найчастіше купляєте? На які ліки ціни зависокі, на Вашу думку? – Переважно на всі таблетки зависокі ціни. Я користуюсь такими таблетками, як Левоком. Їх часто не буває».

ЛЕСЯ:

«Ціни нижчі, трошки місця мало. А так – нічого, нормально. Медикаменти купляю для дітей. В більшості це противірусні, протикашльові, від нежитю різні. Ціни, звичайно, хотіла би, щоб були нижчі, бо діти часто хворіють і треба грошей багато, але зараз їх не так багато получається мати».

Власники соціальних карток зможуть придбати ліки в таких аптеках із 12-відсотковою знижкою. Тим, у кого такої картки немає – медикаменти в соціальній аптеці обійдуться відсотків на 10 дешевше, ніж у звичайній, запевняє керівництво закладу.

ВОЛОДИМИР ПРОЦІВ, представник соціальних аптек:

«Ми працюємо на грані рентабельності. І ми не отримуємо ніяких пільг, ми не отримуємо ніяких привілеїв, порівняно з іншими аптеками. Ми працюємо як соціальний проект. І першочергове наше завдання – це забезпечення населення якісними і дешевими лікарськими засобами».

Нагадаємо, ініціатором такого проекту виступив міський голова Сергій Надал. Нещодавно він вручив інвалідам, пенсіонерам, багатодітним сім’ям та іншим соціально-незахищеним категоріям відповідні картки тернополянина, за якими ці люди отримають в соціальних аптеках знижку. Крім вулиці Морозенка, такі аптеки в цей же день відкрили у першій міській лікарні та другому пологовому. Загалом таких медзакладів у Тернополі вже є 7.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top