Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / На еко-готель у парку є всі дозволи

На еко-готель у парку є всі дозволи

Еко-готель у Парку Національного Відродження будують за всіма дозволами. Фірма-забудівник підтвердила, що має необхідні для проведення робіт документи. Але громада хоче, щоб міська влада обговорила з нею необхідність зведення готелю. На місці будови побувала і наша знімальна група.

Побачивши техніку, яка риє котлован на майданчику в парку Національного Відродження, люди зупинили її власними силами. Так вони перешкоджають будівництву екологічного готелю на території парку.

БОГДАН БУДНИЙ, тернополянин:

«Риє котлован під забудову готелю. Природно, що виникає питання, чи порадились з громадою Тернополя, чи треба нам, така необхідність виникла майже в центрі парку, який люди садили самі? Ми ініціюємо, щоб міська влада зустрілася з громадою і почула її голос».

Міська влада говорити з громадою готова. Від рішення останньої залежать і терміни будівництва.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Протягом року роботи можуть бути завершені. Але все залежати буде від того, наскільки буде досягнуто розуміння з громадою. Якщо буде конфлікт з громадою, роботи будуть призупинені. Якщо буде роз’яснено і від громади буде розуміння, що в цьому є потреба, роботи будуть продовжені».

Громадські організації, які з’ясовували обставини будівництва, порушень у цьому не бачать. Вони кажуть, що особисто зустрілись із забудівником і оглянули його документи. Із підприємцем уклали угоду, за якою він зобов’язаний встановити дитячий майданчик на вільній території парку.

ІГОР МАРЦІНХОВСЬКИЙ, представник громадської організації по боротьбі з корупцією:

«Порядка 6-7 громадських організацій ми пройшли по парку, подивившись на ситуацію, як захламлено там було, і внизу, якщо ви подивитесь нижче, є накидані плити і все остальне. Ну показавши всі законні документи, які в нього є на цю забудову – є рішення сесії, є дозвіл на право будівництва, є навіть декларація, яку він нам вручив, показав межі і ми перевірили межі забудови, які тут – точки цієї забудови не виходять за цю ділянку асфальтну, не руйнується ні одне дерево».

Що всі дерева будуть збережені, підтвердив і міський голова. Ділянка, на якій будують готель, за даними Держземкадастру – в категорії житлової забудови.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Не має абсолютно ніяких зелених насаджень. Ця площадка більше 20 років не використовувалася, крім того, що була місцем для збору сміття. Була пропозиція і проведено конкурс на будівництво там екологічного готелю. Таке поняття, як будівництво готелів в рекреаційних зонах, як в парках є незабороненим, це дозволено діючим законодавством. Будівництво даного готелю буде проводити комунальне підприємство. Тобто, роботу отримає реально більше 200 працівників, які будуть задіяні в будівництві. Після завершення будівництва там буде збудовано готель, який буде працювати і повністю використовувати природні ресурси».

Коли еко-готель запрацює, щорічно там матимуть роботу 50 людей. В новобудові встановлять водяні колектори і вітрові генератори. Це дозволить уникнути викидів вуглекислого чи іншого газу в повітря, щоб не шкодити навколишньому середовищу. Крім того, екологічний готель дасть змогу запровадити інновації у сфері готельного господарства Тернополя.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

1 коментар

  1. Якої громадської організації активіст ІГОР МАРЦІНХОВСЬКИЙ ?

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top