Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині люди не поспішають вакцинуватися

На Тернопільщині люди не поспішають вакцинуватися

Різкі погодні перепади, низкі температурні показники віщують не лише прихід справжньої сніжної та морозяної зими, а й грип з вірусними інфекціями. Про стан захворюваності на Тернопільщині, профілактику і лікування – далі.

Ситуація із захворюваністю на грип та гострі респіраторні захворювання серед населення Тернопільщини не перевищує епідпоріг і відповідає сезонній. Якщо брати загальноукраїнські показники, то в нашій області вони – найнижчі. Щоправда, розслаблятись спеціалісти не рекомендують, нагадують про профілактику і наголошують, самолікування може зашкодити.

СВІТЛАНА СНІЦАРЕНКО, міський позаштатний спеціаліст інфекціоніст:

«Зараз у нас, у зв’язку з економічною ситуацією багато хворих лікується вдома. Доліковуються до такого стану, самі собі призначають ліки, самі призначають антибіотики. І у зв’язку вже з резистентністю певною і з вираженими такими ускладненнями, лікувати таких пацієнтів важко, і знову ж таки, фінансово буде затратніше».

А щоб забути на сезон про грип, епідеміологи все ж наполягають на вакцинації. Кажуть, на власному прикладі перевірили, після щеплень, не хворіють. На даний момент лише 128 осіб на Тернопільщині вакцинувалися. Хоча в попередні роки ця цифра сягала навіть 12 тисяч. В цьому питанні наша область наразі займає по Україні п’яте місце з кінця.

НІНЕЛЬ ЦЯПА, заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області:

«Якщо хтось стикався безпосередньо, в сім’ї, когось лікуючи, на ангіну, на респіраторну інфекцію, не на грип і пережили 2-3 дня з температурою 40, то згадайте скільки грошей ви витратили тільки в першу ніч. На все, починаючи від лимону і закінчуючи противірусними і якщо потрібно треба капельницю і тому подібне».

В аптеках вартість вакцини коливається від 70 до 165 гривень. Виробники – іноземні. Для тих, хто сумнівається в безпечності щеплень, можна звернутись за порадою до епідеміолога.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top