Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині починають розвивати сімейні ферми

На Тернопільщині починають розвивати сімейні ферми

Зупинити деградацію села, намагаються обласні чиновники. Зважаючи на те, що якісні робочі місця у провінції – відсутні, розвитку населених пунктів – немає. Відтак, результатом є низкі демографічні показники і старіння населення. Врятувати ситуацію можна за рахунок працевлаштування мешканців сільських місцевостей та достойних зарплат.

Молочне тваринництво – пріоритет для Тернопільщини, переконують в облдержадміністрації. Малі, сімейні ферми, кооперативи і великі тваринницькі підприємства – це два шляхи розвитку галузі. Їх реалізація збільшить не лише виробництво молока, а й робочі місця та зайнятість населення.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Це не просто організація праці і надання допомоги, а це зміна технології підходу до підготовки корів, корівників, виробництва молока, взаємин між постачальником і їх кінцевими споживачами, підприємствами переробки».

Кооперативна форма дозволяє вирішити фінансові питання. А саме: закупівля обладнання, доїльних апаратів, вентиляційної системи, облаштування ферм за новітніми розробками, їх освітлення та утримання худоби. На Тернопільщині лідером по створення молочних кооперативів є Кременеччина. Район обрали не випадково, адже там найбільші проблеми з молочним тваринництвом, зменшення поголів’я корів.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Основна проблема, яку ми бачимо, це все-таки подальша деградація села, для якого оці невеличкі, невеличкі ферми були основою».

При дотриманні технології, сімейні ферми відповідатимуть європейським стандартам. Потрібно відходити від застарілих принципів і переймати новітні. Одним з кроків, щодо організації молочних кооперативів є роз’яснювальна робота з фахівцями. Наразі триває підготовка тематичних семінарів для мешканців усіх разонів Тернопільщини.

 

Автор: Мар'яна Том'як

Мар'яна Том'як
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top