Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Приватний заклад зруйнував архітектурну пам’ятку?

Приватний заклад зруйнував архітектурну пам’ятку?

Архітектурну пам’ятку Тернополя зруйнував підприємець? Облаштовуючи свій заклад, він розвалив частину будинку в центрі міста. Подробиці дивіться далі.

Будинок на вул. Олени Кульчицької, 1 є пам’яткою архітектури місцевого значення, має охоронний номер і захищений законом про збереження культурної спадщини. Відповідно, тернополяни мають право звернутися зі скаргою на того, хто пошкодив будівлю. Так і зробили, пожалівшись в управління архітектури на підприємця, що обвалив частину стіни, облаштовуючи свій заклад.

ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник міського управління містобудування, архітектури та кадастру:

«Будем виясняти, хто це, що за підприємець і що він робить. Але враховуючи те, що дії правомірності вже в нас зафіксовані, враховуючи, що він повинен був звернутися в управління архітектури і взяти вихідні дані для проектування, так би сказати, реконструкцію цього приміщення під щось, на даний час вони відсутні. А якщо відсутні, значить, вже є якась мотивація для того, щоб людину спитати, чому вона так вчинила».

Представники управління архітектури та муніципальної поліції завітали в приміщення. Але власника там не застали.

ВАСИЛЬ БЕСАГА, начальник міського управління містобудування, архітектури та кадастру:

«Працівники, які там виконують будівельні роботи, передзвонили власнику цього приміщення. Тільки по телефону він назвав, що це його приміщення. Він зараз у відрядженні. Буде десь завтра – в суботу. І ми запропонували йому, щоб попередньо з ним зустрітися, обговорити, які документи він має на виконання цих робіт. Ну вроді би згодився, що прийде, принесе».

На місце пошкодження будівлі міські посадовці викликали міліцію. Правоохоронці зафіксували порушення. Далі справу передадуть відповідним органам. Телеканал ІНТБ готовий висловити і позицію підприємця.

Автор: Вікторія Кравець

Вікторія Кравець
Журналіст

2 коментарі

 1. Потрібно знову бити на сполох! Будівельники ПРОДОВЖУЮТЬ незаконні роботи руйнуючи фасад історичного будинку 1902 р., вул.О. Кульчицької, 1 ох.№ 276-М.
  Яке право має підприємець руйнувати пам’ятку місцевого значення? Після сюжету на вашому телеканалі справа набула розголосу…і вже спущена на гальмах. Де реакція відповідних служб, чи вже все вже “купили”?

 2. Дивно це все після прочитання цїєї відповіді та інтерв’ю на ІНТБ.
  Отримана відповідь на запит до “Управління містобудування, архітектури та кадастру” –
  Марина Цимбаліста :
  Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за адресою вул. О.Кульчицької,1 на реконструкцію квартири №2 не надавалися, а наявні в забудовника дозвільні документи були видані в попередні роки.
  Так, рішенням виконавчого комітету міської ради від 13.08.2008р. №1548 дозволено Бриксі Тамарі Іванівні виконати реконструкцію квартири №2 за адресою вул. О.Кульчицької, 1 під торгово – офісні приміщення з влаштуванням окремого входу.
  Проектна документація на проведення реконструкції вказаної квартири розроблена ліцензованою проектною організацією СМП «НВФ «ОКО» і погоджена в установленому порядку з органом культурної спадщини управління містобудування та архітектури Тернопільської обласної державної адміністрації 23.12.2008р.
  Брикса Т.І. укладено з управлінням містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини від 27.06.2008р. №177/3.
  Інспекцією державного архітектурно – будівельного контролю у Тернопільській області видано Бриксі Т.І. дозвіл на виконання будівельних робіт від 04.12.2009р. №502-18/09 з реконструкції квартири №2 під торгово – офісне приміщення з влаштування окремого входу за адресою вул. Кульчицької,1.
  З метою перевірки та надання виконавчому комітету міської ради інформації щодо відповідності чинному законодавству виконання будівельних робіт за адресою вул. О.Кульчицької,1/2, управлінням містобудування, архітектури та кадастру направлено відповідні звернення від 21.11.2014р. вих. №№1587,1588 в управління державної архітектурно – будівельної інспекції у Тернопільській області та департамент культури, релігії та національностей Тернопільської облдержадміністрації.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top